Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

CYPR, AYIA NAPA, Anthea Hotel Apartments***, 10 dni (6-16.10.2017 r.): 2469,00 PLN/osoba (4938,00 PLN/2 osoby)/10 noclegów (lot + transfer + hotel ze śniadaniami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Ayia Napa, Cypr.

TERMIN: 6 – 16 października 2017 r. (10 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Bezpośredni lot.

Miejsce wylotu: Katowice. Lot Katowice – Larnaka.

Wylot jest o godz. 15:20.

W cenie jest mały bagaż podręczny/osoba (o wym. 42 x 32 x 25 cm i wadze do 5 kg).

Miejsce wylotu-powrót: Larnaka, Cypr. Lot Larnaka – Katowice.

Wylot jest o godz. 20:05.

W cenie jest mały bagaż podręczny/osoba (o wym. 42 x 32 x 25 cm i wadze do 5 kg).

DUŻY BAGAŻ PODRĘCZNY I BAGAŻ REJESTROWANY JEST MOŻLIWY ZA OPŁATĄ (cena za dwie strony):

  • duży bagaż podręczny do 15 kg (o wym. 56 x 45 x 25 cm): 160,00 PLN,
  • bagaż rejestrowany do 23 kg (o wym. 149 x 119 x 171 cm): 282,00 PLN,
  • bagaż rejestrowany do 32 kg (149 x 119 x 171 cm): 372,00 PLN.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: Anthea Hotel Apartments***, Ayia Napa, Cypr.

Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00 i kończy o godz. 12:00.

Opis i położenie obiektu: hotel znajduje się w centrum turystycznej miejscowości Ayia Napa. Hotel leży w odległości ok. 47 od lotniska w Larnace.

Hotel to dobry wybór dla osób, które szukają plażowania i imprez (słynna Nissi Beach jest ok. 10-15 minut pieszo od hotelu, a wokół hotelu znajduje się wiele tawern, kawiarni, pubów i dyskotek).

W obiekcie znajduje się recepcja.

Studio 2-osobowe dysponuje aneksem kuchennym, łazienką, klimatyzacją, telefonem i balkonem.

WAŻNA INFORMACJA: klimatyzacja jest za opłatą: studio 2-osobowe: 9 euro/doba.

Plaże:

Słynna plaża Nissi Beach znajduje się w odległości ok. 10-15 minut pieszo od hotelu. Inne plaże, np. Vathia Gonia, Pernera czy Landa Beach znajdują się w promieniu ok. 1-2 km od hotelu.

Leżaki i parasole na plażach płatne (ok. kilka euro za dwa leżaki i parasol).

Baseny:

Hotel posiada baseny zewnętrzne. Wokół basenów znajdują się leżaki i parasole.

WYŻYWIENIE: śniadania.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: Miejscowość Ayia Napa jest jednym z głównych centrów turystycznych Cypru. W Ayia Napa jest niewielki port i promenada.

W mieście znajduje się wiele restauracji, pubów i dyskotek oraz muzeum morskie, park wodny czy park rozrywki. Ponadto w centrum miejscowości znajduje się pochodzący z XVI w. kościół.

Za dopłatą możliwe jest wykupienie wycieczek fakultatywnych, listę wycieczek można znaleźć w znajdującej się w menu zakładce „wycieczki fakultatywne“.

CENA: 2469,00 PLN/osoba (4938,00 PLN/2 osoby).

Cena obejmuje: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 10 noclegów w hotelu (ze śniadaniami), opiekę podczas pobytu na Cyprze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków i napojów innych niż wskazane w opisie czy wydatków osobistych.

Płatność: 50 % kwoty płatne jest w terminie 7 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, zaś drugie 50 % w terminie do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać na Cyprze na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży: paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

Na Cyprze nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Nikozji:

Kennedy Avenue 12/14

Office 601, 1087

Numery telefonu: +35 722753517 lub +35 722668415

W trakcie pobytu na Cyprze Uczestnicy znajdują się pod opieką przedstawiciela organizatora.

Przed podróżą na Cypr należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie
Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Cypryjska,CYP.html

Szczegółowe informacje dla osób podróżujących na Cypr znajdują się także tutaj (strona Ambasady Republiki Cypryjskiej w Polsce):

http://www.mfa.gov.cy/mfa/Embassies/Embassy_Warsaw.nsf/DMLvisitingcyprus_ol/DMLvisitingcyprus_ol?OpenDocument

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: grecki (wielu mieszkańców wyspy zna także język angielski).

Waluta: euro.

Dodatkowe informacje: na Cyprze używa się tzw. „gniazdek angielskich“, stąd może okazać się, że aby móc korzystać z gniazdek elektrycznych trzeba posiadać adaptery (można je kupić np. w wielu sklepach na wyspie). Na wyspie obowiązuje lewostronny ruch drogowy.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

AYIA NAPA

AYIA NAPA

 

Ayia Napa (Agia Napa, Ajia Napa) to miejscowość na południowo-wschodnim wybrzeżu Cypru (południowa część Cypru). Znajduje się około 8 km od miejscowości Protaras.
Ayia Napa liczy około 2500 mieszkańców (dane z 2010 r.).

Nazwa Ayia Napa pochodzi od nazwy klasztoru z czasów weneckiego panowania nad wyspą Cypr. Słowa „agia” (greka) oznacza „święty”, słowo „napa” (greka) oznacza „zalesiona dolina” (w dawnych czasach obszar wokół miejscowości był zalesiony).

Ayia Napa stanowi (obok Pafos) jedno z dwóch głównych turystycznych centrów Republiki Cypru.

IMG_7543

Rozrywka

Ayia Napa jest świetnym miejscem dla osób szukających plaży i licznych barów, dyskotek z głośną muzyką i restauracji. Prawdopodobnie jest to najbardziej odwiedzane przez turystów miejsce na Cyprze, chociaż w tym roku nie widzi się tam tłumów. W mieście znajdują się m.in.:  mały port, niewielka promenada, centrum rozrywki, park wodny: Tematyczny Park Wodny WaterWorld i Park Rzeźby w Ajia Napa. Dzieci (i nie tylko) mogą obejrzeć prehistoryczne stwory i starożytne statki w Miejskim Muzeum Morza Thalassa: Miejskie Muzeum Morza Thalassa, a ci, którzy szukają chwili zadumy, kontemplacji lub miejsc historycznych znajdą w mieście kilka kościołów i znajdujący się w centrum miejscowości klasztor z czasów weneckiego panowania nad wyspą Cypr.

Historia i kultura

Nazwa Ayia Napa pochodzi od nazwy klasztoru z czasów weneckiego panowania nad wyspą Cypr. Słowa "agia" (greka) oznacza "święty", słowo "napa" (greka) oznacza "zalesiona dolina" (w dawnych czasach obszar wokół miejscowości był zalesiony).

Read more