Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

CYPR – LATO 2018: CYPR, Protaras, apartament, 15 dni (08-22.07.2018 r.), bez wyżywienia: 12816,00 PLN/2 os. dorosłe + 2 dzieci (w wieku 2-12 lat)/14 noclegów (lot + transfer + apartament bez wyżywienia + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Protaras, Cypr.

TERMIN: 8 – 22 lipca 2018 r. (15 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Bezpośredni lot.

Miejsce wylotu: Warszawa (lotnisko Chopina). Lot Warszawa (lotnisko Chopina) – Larnaka.

Godzina wylotu: 22:30.

W cenie jest bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 8 kg) i bagaż rejestrowany (o łącznych wym. 158 cm i wadze do 23 kg)/osoba.

Miejsce wylotu-powrót: Larnaka, Cypr. Lot Larnaka – Warszawa (lotnisko Chopina).

Godzina wylotu: 03:40.

W cenie jest bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 8 kg) i bagaż rejestrowany (o łącznych wym. 158 cm i wadze do 23 kg)/osoba.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: apartament, Protaras, Cypr.

Zameldowanie: od godz. 17:00, wymeldowanie: do godz. 10:30.

Opis i położenie obiektu: apartament znajduje się w centrum turystycznej miejscowości Protaras. Obiekt znajduje się w odległości ok. 68 km od lotniska w Larnace. Wokół apartamentu znajduje się wiele tawern, pubów, kawiarni i sklepów.

Apartament dysponuje łazienką (z ręcznikami), klimatyzacją, telewizorem i balkonem/tarasem.

Apartament ma bezpłatny dostęp do internetu i sejf. Obiekt jest sprzątany raz w tygodniu.

Plaża:

apartament jest położony tuż obok jednej z najpiękniejszych, piaszczystych, plaży na Cyprze. Korzystanie na plaży z leżaków i parasoli jest za opłatą (ok. kilka euro za dwa leżaki i parasol/doba). Na plażę należy zabierać swoje ręczniki plażowe.

WYŻYWIENIE: bez wyżywienia.

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko, lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: apartament znajduje się w centrum miejscowość Protaras, która jest jednym z głównych centrów turystycznych Cypru. W Protaras znajduje się wiele sklepów, restauracji, kawiarni, pubów i sklepów z pamiątkami.

Apartament leży także w odległości ok. 10 km od miejscowości Ayia Napa, będącej jednym z głównym turystycznych centrów Cypru. W Ayia Napa znajduje się wiele sklepów, restauracji czy dyskotek, ponadto w Ayia Napa jest m.in. park wodny i piękny, zabytkowy kościół.

Za dopłatą możliwe jest wykupienie wycieczek fakultatywnych, listę wycieczek można znaleźć w znajdującej się w menu zakładce „wycieczki fakultatywne“.

CENA: 12816,00 PLN/2 os. dorosłe + 2 dzieci (w wieku 2-12 lat).

Cena obejmuje: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 14 noclegów w apartamencie (bez wyżywienia), opiekę podczas pobytu na Cyprze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków i napojów innych niż wskazane powyżej czy wydatków osobistych.

Płatność: 40 % kwoty płatne jest w dniu podpisania zamówienia – umowy, 30 % kwoty płatne jest w terminie 30 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, 20 % kwoty płatne jest w terminie 60 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, a 10 % kwoty płatne jest w terminie 90 dni od daty podpisania zamówienia – umowy. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu podpisania zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać na Cyprze na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży: paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

Na Cyprze nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Nikozji:

Kennedy Avenue 12/14

Office 601, 1087

Numery telefonu: +35 722753517 lub +35 722668415

W trakcie pobytu na Cyprze Uczestnicy znajdują się pod opieką przedstawiciela organizatora.

Przed podróżą na Cypr należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie
Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Cypryjska,CYP.html

Szczegółowe informacje dla osób podróżujących na Cypr znajdują się także tutaj (strona Ambasady Republiki Cypryjskiej w Polsce):

http://www.mfa.gov.cy/mfa/Embassies/Embassy_Warsaw.nsf/DMLvisitingcyprus_ol/DMLvisitingcyprus_ol?OpenDocument

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: grecki (wielu mieszkańców wyspy zna także język angielski).

Waluta: euro.

Dodatkowe informacje: na Cyprze używa się tzw. „gniazdek angielskich“, stąd może okazać się, że aby móc korzystać z gniazdek elektrycznych trzeba posiadać adaptery (można je kupić np. w wielu sklepach na wyspie). Na wyspie obowiązuje lewostronny ruch drogowy.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

PROTARAS

PROTARAS

Protaras jest jednym z głównych ośrodków turystycznych Republiki Cypru, leży na południowym-wschodzie Cypru. Miejscowość znajduje się około 8 km od Ayia Napa oraz około 10 minut jazdy samochodem od Przylądka Greko.

W czasach starożytnych, w miejscu gdzie obecnie znajduje się Protaras, znajdowało się starożytne miasto-państwo Leukolla. Miasto to posiadało małą przystań, w której zatrzymał się w roku 306 p.n.e. Demetriusz I Poliorketes, czekając na Ptolemeusza I (Demetriusz i Ptolemeusz byli jednymi z kilku dowódców Aleksandra Wielkiego, którzy po śmierci Aleksandra podzielili pomiędzy siebie jego imperium). W wyniku bitwy Ptolemeusz został pokonany i uciekł do Egiptu, pozostawiając Cypr w rękach Demetriusza.

Protaras jest spokojniejszym miejscem niż Ayia Napa (znajduje się tutaj mniej klubów, dyskotek) i ma opinię miejsca bardziej przyjaznego dla rodzin, które przyjeżdżają spędzić wakacje na Cyprze, niż Ayia Napa.

Można się spotkać z określeniem Protaras jako „krainy wiatraków” (nawiązanie do znajdujących się tutaj w przeszłości licznych wiatraków).

W Protaras znajdują się piaszczyste plaże, a najbardziej znana z nich to Fig Tree Bay.

Rozrywka

W mieście można znaleźć wiele restauracji, tawern, park wodny, a nawet niewielkie oceanarium.

Historia i kultura

W czasach starożytnych, w miejscu gdzie obecnie znajduje się Protaras, znajdowało się starożytne miasto-państwo Leukolla. Miasto to posiadało małą przystań, w której zatrzymał się w roku 306 p.n.e. Demetriusz I Poliorketes, czekając na Ptolemeusza I (Demetriusz i Ptolemeusz byli jednymi z kilku dowódców Aleksandra Wielkiego, którzy po śmierci Aleksandra podzielili pomiędzy siebie jego imperium). W wyniku bitwy Ptolemeusz został pokonany i uciekł do Egiptu, pozostawiając Cypr w rękach Demetriusza.

Read more