Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

CYPR – LATO 2019: CYPR, Ayia Napa, Fedrania Gardens Hotel**, 11 dni (06-16.08.2019 r.), dwa posiłki: 2798,00 PLN/os. dorosła (5596,00 PLN/2 os. dorosłe)/10 noclegów (lot + transfer + hotel z dwoma posiłkami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Ayia Napa, Cypr.

TERMIN: 6 – 16 sierpnia 2019 r. (11 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Bezpośredni lot.

Miejsce wylotu: Warszawa (lotnisko Chopina). Lot Warszawa (lotnisko Chopina) – Larnaka.

Godzina wylotu: 22:30.

W cenie jest bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 8 kg)/osoba.

Miejsce wylotu-powrót: Larnaka, Cypr. Lot Larnaka – Warszawa (lotnisko Chopina).

Godzina wylotu: 03:40.

W cenie jest bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 8 kg)/osoba.

BAGAŻ REJESTROWANY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena w dwie strony/sztuka):

  • bagaż (o łącznych wym. do 158 cm i wadze do 23 kg): 180,00 PLN.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: hotel Fedrania Gardens Hotel**, Ayia Napa, Cypr.

Opis i położenie obiektu: hotel Fedrania Gardens Hotel** jest położony w centrum turystycznej miejscowości Ayia Napa. Obiekt znajduje się w odległości ok. 51 km od lotniska w Larnace. Wokół hotelu znajduje się wiele tawern, pubów, kawiarni i sklepów.

W obiekcie znajduje się czynna 24h recepcja, niewielka biblioteka, restauracja i bar. W hotelu znajduje się wypożyczalnia rowerów.

Dostęp do internetu w hotelu jest za opłatą.

Pokój standardowy jest nowocześnie urządzony i dysponuje łazienką, klimatyzacją, telefonem i telewizorem. Pokój posiada widok na ląd. Sejf w pokoju jest dostępny za opłatą. Mini lodówka w pokoju jest dostępna za opłatą.

Za dopłatą w wys. 900,00 PLN jest możliwa rezerwacja pokoju typu swim up – z wejściem bezpośrednio z tarasu do basenu.

Pokój jest sprzątany codziennie, codziennie zmieniane są także ręczniki. Pościel zmieniana jest dwa razy w tygodniu.

Basen:

Obiekt dysponuje dwoma basenami zewnętrznymi (w tym jeden posiada jacuzzi). Wokół basenów są leżaki i parasole.

Plaża:

Obiekt jest położony w odległości ok. 300 m od najbliższej, publicznej i piaszczystej plaży – Vathia Gonia. W odległości ok. 500 m od hotelu znajduje się inna publiczna, piaszczysta plaża – Pernera, a w odległości ok. 1,5 km od hotelu znajduje się słynna plaża Nissi Beach. Na plażach leżaki i parasole za opłatą (ok. kilka euro dwa leżaki i parasol/doba).

WYŻYWIENIE: dwa posiłki.

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko, lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: miejscowość Ayia Napa jest jednym z głównych centrów turystycznych Cypru. W Ayia Napa jest niewielki port i promenada.

W mieście znajduje się wiele restauracji, pubów i dyskotek oraz muzeum morskie, park wodny czy park rozrywki. Ponadto w centrum miejscowości znajduje się pochodzący z XVI w. kościół.

Za dopłatą możliwe jest wykupienie wycieczek fakultatywnych, listę wycieczek można znaleźć w znajdującej się w menu zakładce „wycieczki fakultatywne“.

CENA: 2798,00 PLN/os. dorosła (5596,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena obejmuje: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 10 noclegów (z dwoma posiłkami), opiekę podczas pobytu na Cyprze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków i napojów innych niż wskazane powyżej czy wydatków osobistych.

Płatność: 30 % kwoty jest płatne w dniu podpisania zamówienia – umowy, 30 % kwoty jest płatne w terminie 30 dni od daty podpisania umowy, 20 % kwoty jest płatne w terminie 60 dni od daty podpisania umowy, a 20 % kwoty jest płatne w terminie 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu podpisania zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać na Cyprze na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży: paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

Na Cyprze nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Nikozji:

Kennedy Avenue 12/14

Office 601, 1087

Numery telefonu: +35 722753517 lub +35 722668415

W trakcie pobytu na Cyprze Uczestnicy znajdują się pod opieką przedstawiciela organizatora.

Przed podróżą na Cypr należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie
Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Cypryjska,CYP.html

Szczegółowe informacje dla osób podróżujących na Cypr znajdują się także tutaj (strona Ambasady Republiki Cypryjskiej w Polsce):

http://www.mfa.gov.cy/mfa/Embassies/Embassy_Warsaw.nsf/DMLvisitingcyprus_ol/DMLvisitingcyprus_ol?OpenDocument

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: grecki (wielu mieszkańców wyspy zna także język angielski).

Waluta: euro.

Dodatkowe informacje: na Cyprze używa się tzw. „gniazdek angielskich“, stąd może okazać się, że aby móc korzystać z gniazdek elektrycznych trzeba posiadać adaptery (można je kupić np. w wielu sklepach na wyspie). Na wyspie obowiązuje lewostronny ruch drogowy.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

AYIA NAPA

AYIA NAPA

 

Ayia Napa (Agia Napa, Ajia Napa) to miejscowość na południowo-wschodnim wybrzeżu Cypru (południowa część Cypru). Znajduje się około 8 km od miejscowości Protaras.
Ayia Napa liczy około 2500 mieszkańców (dane z 2010 r.).

Nazwa Ayia Napa pochodzi od nazwy klasztoru z czasów weneckiego panowania nad wyspą Cypr. Słowa „agia” (greka) oznacza „święty”, słowo „napa” (greka) oznacza „zalesiona dolina” (w dawnych czasach obszar wokół miejscowości był zalesiony).

Ayia Napa stanowi (obok Pafos) jedno z dwóch głównych turystycznych centrów Republiki Cypru.

IMG_7543

Rozrywka

Ayia Napa jest świetnym miejscem dla osób szukających plaży i licznych barów, dyskotek z głośną muzyką i restauracji. Prawdopodobnie jest to najbardziej odwiedzane przez turystów miejsce na Cyprze, chociaż w tym roku nie widzi się tam tłumów. W mieście znajdują się m.in.:  mały port, niewielka promenada, centrum rozrywki, park wodny: Tematyczny Park Wodny WaterWorld i Park Rzeźby w Ajia Napa. Dzieci (i nie tylko) mogą obejrzeć prehistoryczne stwory i starożytne statki w Miejskim Muzeum Morza Thalassa: Miejskie Muzeum Morza Thalassa, a ci, którzy szukają chwili zadumy, kontemplacji lub miejsc historycznych znajdą w mieście kilka kościołów i znajdujący się w centrum miejscowości klasztor z czasów weneckiego panowania nad wyspą Cypr.

Historia i kultura

Nazwa Ayia Napa pochodzi od nazwy klasztoru z czasów weneckiego panowania nad wyspą Cypr. Słowa "agia" (greka) oznacza "święty", słowo "napa" (greka) oznacza "zalesiona dolina" (w dawnych czasach obszar wokół miejscowości był zalesiony).

Read more