Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

CYPR – LATO 2020: CYPR, Larnaka, Cactus Hotel**, 8 dni (23-30.09.2020 r.), dwa posiłki: 2859,00 PLN/os. dorosła/7 noclegów (lot + transfer + hotel z dwoma posiłkami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Larnaka, Cypr.

TERMIN: 23 – 30 września 2020 r. (8 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Bezpośredni lot.

Miejsce wylotu: Kraków. Lot Kraków – Larnaka.

Wylot jest o godz. 05:45.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 30 x 20 cm i wadze do 10 kg)/osoba, który musi zostać położony pod siedzeniem.

Miejsce wylotu-powrót: Larnaka, Cypr. Lot Larnaka – Kraków.

Wylot jest o godz. 10:45.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 30 x 20 cm i wadze do 10 kg)/osoba, który musi zostać położony pod siedzeniem.

BAGAŻ DODATKOWY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena za sztukę/dwie strony):

  • duży bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg): 120,00 PLN,
  • bagaż rejestrowany do 10 kg (o wym. 55 x 40 x 23 cm): 146,00 PLN,
  • bagaż rejestrowany do 20 kg: 202,00 PLN,
  • bagaż rejestrowany do 32 kg: 284,00 PLN.

Dodatkowy bagaż można dowolnie dodawać, np. 1 bagaż.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: hotel Cactus Hotel**, Larnaka, Cypr.

Opis i położenie obiektu: odnowiony w 2018 r. miejski hotel znajdujący się w Larnace, ok. 1,2 km od Starego Miasta i ok. 400 m od plaży. Obiekt jest położony niedaleko promenady, ciągnącej się wzdłuż morza. Hotel znajduje się ok. 8 km od lotniska w Larnace.

W obiekcie znajduje się czynna 24h recepcja, restauracja i bar.

Hotel to doskonały wybór dla osób, które chcą poznać Cypr – jest zlokalizowany tuż obok największych atrakcji w Larnace, a wokół obiektu znajduje się wiele restauracji, kawiarni i pubów, w których można m.in. spróbować lokalnych specjałów.

Internet w hotelu, w miejscach ogólnodostępnych, jest bez opłat. Dostęp do internetu w pokoju jest za opłatą.

Pokój 1-osobowy standardowy posiada łazienkę, klimatyzację, telefon i telewizor. Sejf w pokoju jest dostępny za opłatą (2 euro/dzień), lodówka w pokoju jest dostępna za opłatą (2 euro/dzień).

Basen:

Hotel posiada basen zewnętrzny. Wokół basenu znajdują się leżaki i parasole.

Plaża:

Piaszczysta plaża publiczna znajduje się ok. 400 od hotelu (leżaki i parasole na plaży są płatne – ok. 7,50 euro za dwa leżaki i parasol/dzień).

WYŻYWIENIE: dwa posiłki.

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko, lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: Larnaka to jedno z największych miast na Cyprze. W mieście jest wiele restauracji, kawiarni, pubów i dyskotek. Ponadto, w Larnace znajduje się kilka zabytków wartych odwiedzenia: znajdująca się niedaleko hotelu – pochodząca z IX wieku, cerkiew św. Łazarza (Ajos Lazaros), która znajduje się na miejscu grobu św. Łazarza, turecki fort, zbudowany przez Otomanów w XVII wieku, pochodzący z XVIII wieku (1747 r.) akwedukt Kamares, dostarczający w przeszłości do Larnaki wodę ze źródła oddalonego ok. 10 km od miasta czy meczet Al-Kebir. W okolicy Larnaki znajdują się słone jeziora, na których zimą można obserwować liczne flamingi.

Za dopłatą możliwe jest wykupienie wycieczek fakultatywnych, listę wycieczek można znaleźć w znajdującej się w menu zakładce „wycieczki fakultatywne“.

CENA: 2859,00 PLN/os. dorosła.

Cena obejmuje: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 7 noclegów (z dwoma posiłkami), opiekę podczas pobytu na Cyprze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków i napojów innych niż wskazane w opisie czy wydatków osobistych.

Płatność: 30 % kwoty jest płatne w dniu podpisania zamówienia – umowy, a 70 % kwoty jest płatne w terminie 5 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 5 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu podpisania zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać na Cyprze na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.
Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży: dowód osobisty lub paszport.
Termin odbioru dowodu osobistego lub paszportu określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku. Czas oczekiwania na wydanie dokumentu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.
Na Cyprze nie są wymagane szczepienia ochronne.
Na Cyprze obowiązują 2 kategorie państw – A i B, których obywatele mogą podróżować na wyspę. Obywatele państw z grupy A mogą mieć przeprowadzony na lotnisku (losowy wybór) test na obecność koronawirusa – na wynik testu oczekuje się na lotnisku i czas oczekiwania to max 1,5 h, obywatele państw z grupy B są zobowiązani posiadać negatywny test na obecność koronowirusa (PCR) wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem na wyspę. Polska z dniem 06.07.2020 r. została przeniesiona do kategorii A. Skład obu grup państw (A i B) jest jednak na bieżąco modyfikowany w oparciu o kryteria stopnia zagrożenia epidemicznego i może w każdej chwili ulec zmianie.
BARDZO WAŻNE: Wszystkie osoby przyjeżdżające na Cypr muszą wypełnić elektronicznie formularz (Cyprus Flight Pass) na podstawie, którego jest możliwy wjazd na Cypr: https://cyprusflightpass.gov.cy/
Koronawirus – informacje dla podróżujących:  https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-podrozujacych

Przed wyjazdem na Cypr zaleca się wyrobienie i zabranie ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która umożliwia skorzystanie ze świadczeń zdrowotnych udzielanych w sytuacjach niespodziewanych podczas pobytu na terytorium innego państwa UE/EFTA.

W Republice Cypryjskiej zniesiono większość restrykcji związanych z epidemią. Stopniowo wznawiają działalność hotele, restauracje i bary pod warunkiem spełniania rygorystycznych norm higienicznych (zwiększono limity dopuszczalnej liczby obsługiwanych osób: 100 osób wewnątrz i 200 osób na zewnątrz). Nadal zalecane jest zachowanie dystansu min. 2 m do innych osób i noszenie masek tam gdzie zachowanie dystansu jest utrudnione.
Szczegółowe informacje (w jęz. angielskim i greckim) dotyczące decyzji władz Republiki Cypryjskiej, publikowane są tutaj: https://www.pio.gov.cy/coronavirus/en/index.html

Ambasada RP w Nikozji:

Kennedy Avenue 12/14

Office 601, 1087

Numery telefonu: +35 722753517 lub +35 722668415

W trakcie pobytu na Cyprze Uczestnicy znajdują się pod opieką przedstawiciela organizatora.

Przed podróżą na Cypr należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/cypr

Szczegółowe informacje dla osób podróżujących na Cypr znajdują się także tutaj (strona Ambasady Republiki Cypryjskiej w Polsce):

http://www.mfa.gov.cy/mfa/Embassies/Embassy_Warsaw.nsf/DMLvisitingcyprus_ol/DMLvisitingcyprus_ol?OpenDocument

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: grecki (wielu mieszkańców wyspy zna także język angielski).

Waluta: euro.

Dodatkowe informacje: na Cyprze używa się tzw. „gniazdek angielskich“, stąd może okazać się, że aby móc korzystać z gniazdek elektrycznych trzeba posiadać adaptery (można je kupić np. w wielu sklepach na wyspie). Na wyspie obowiązuje lewostronny ruch drogowy.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

LARNAKA

LARNAKA

 

Larnaka to miasto na południowo-wschodnim wybrzeżu Cypru. Jest to trzecie co do wielkości miasto Republiki Cypr (po Nikozji i Limassol) i w 2011 r. liczyło 84 591 mieszkańców. Około 8 km na południe od Larnaki znajduje się największy port lotniczy na wyspie (w 2014 r. lotnisko obsłużyło 5 247 291 pasażerów).

Nazwa miasta pochodzi od greckiego słowa „larnaks” – oznaczającego naczynie, sarkofag służące do przechowywania prochów zmarłego.
W związku z tym jedna wersja pochodzenia nazwy miasta wiąże się z legendą, wg. której w Larnace miał zostać pochowany św. Łazarz, który po wskrzeszeniu przez Jezusa przybył na Cypr, gdzie założył gminę chrześcijańską.
Według innej wersji nazwa miasta wynika z faktu, iż na terenie Larnaki i w okolicy znajduje się wiele sarkofagów, które odkryto m.in. w XIX wieku.

Przed 1974 r. Turcy cypryjscy zamieszkujący Larnakę używali nazwy Iskele (tureckie słowo oznaczające molo).

Historia miasta sięga starożytności. Zostało założone przez Fenicjan w XIII w. p.n.e. i pierwotna jego nazwa to Kition. Około 1000 r. p.n.e. miasto zostało przebudowane i stało się centrum kultury fenickiej. Z tamtych czasów odkryto pozostałości 5 świątyń oraz portu morskiego.

Miasto zostało dotknięte przez trzęsienie ziemi w 76 i w 77 r., a następnie zniszczone przez trzęsienie ziemi w 322 r. i ponownie w 342 r.

W mieście znajduje się kilka zabytków wartych odwiedzenia:
– pochodząca z IX wieku cerkiew św. Łazarza (Ajos Lazaros), która znajduje się na miejscu grobu św. Łazarza,
– turecki fort, zbudowany przez Otomanów w XVII wieku,
– pochodzący z XVIII wieku (1747 r.) akwedukt Kamares, dostarczający do miasta wodę ze źródła oddalonego ok. 10 km od miasta,
– meczet Al-Kebir.

W okolicach Larnaki warto zobaczyć Hala Sultan Tekkesi, gdzie znajduje się grób ciotki Mahometa, zimą warto zobaczyć flamingi na słonych jeziorach.

Larnaka posiada rozwiniętą infrastrukturą turystyczną.
W mieście znajduje się promenada, przy której jest czysta, ale niestety sztuczna (została utworzona z szarego piasku pochodzącego z innego miejsca) plaża – Finikoudes Beach.

Rozrywka

W Larnace znajduje się wiele restauracji, kawiarni i pubów. W mieście znajduje się kilka zabytków wartych odwiedzenia: - pochodząca z IX wieku cerkiew św. Łazarza (Ajos Lazaros), która znajduje się na miejscu grobu św. Łazarza, - turecki fort, zbudowany przez Otomanów w XVII wieku, - pochodzący z XVIII wieku (1747 r.) akwedukt Kamares, dostarczający do miasta wodę ze źródła oddalonego ok. 10 km od miasta, - meczet Al-Kebir. W okolicach Larnaki warto zobaczyć Hala Sultan Tekkesi, gdzie znajduje się grób ciotki Mahometa.

Historia i kultura

Nazwa miasta pochodzi od greckiego słowa "larnaks" - oznaczającego naczynie, sarkofag służące do przechowywania prochów zmarłego. W związku z tym jedna wersja pochodzenia nazwy miasta wiąże się z legendą, wg. której w Larnace miał zostać pochowany św. Łazarz, który po wskrzeszeniu przez Jezusa przybył na Cypr, gdzie założył gminę chrześcijańską. Według innej wersji nazwa miasta wynika z faktu, iż na terenie Larnaki i w okolicy znajduje się wiele sarkofagów, które odkryto m.in. w XIX wieku. Historia miasta sięga starożytności. Zostało założone przez Fenicjan w XIII w. p.n.e. i pierwotna jego nazwa to Kition. Około 1000 r. p.n.e. miasto zostało przebudowane i stało się centrum kultury fenickiej. Z tamtych czasów odkryto pozostałości 5 świątyń oraz portu morskiego. Miasto zostało dotknięte przez trzęsienie ziemi w 76 i w 77 r., a następnie zniszczone przez trzęsienie ziemi w 322 r. i ponownie w 342 r. Przed 1974 r. Turcy cypryjscy zamieszkujący Larnakę używali nazwy Iskele (tureckie słowo oznaczające molo). Około 8 km na południe od Larnaki znajduje się największy port lotniczy na wyspie (w 2014 r. lotnisko obsłużyło 5 247 291 pasażerów).  

Read more