Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

CYPR – LATO 2020: PÓŁNOCNY CYPR, Bafra, Concorde Luxury Resort*****, 8 dni (07-14.05.2020 r.), ultra all inclusive: 2849,00 PLN/os. dorosła (5698,00 PLN/2 os. dorosłe)/7 noclegów (lot + transfer + hotel z ultra all inclusive + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Bafra, Północny Cypr.

TERMIN: 7 – 14 maja 2020 r. (8 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Bezpośredni lot.

Miejsce wylotu: Warszawa (lotnisko Chopina). Lot Warszawa (lotnisko Chopina) – Larnaka, Cypr.

Wylot jest o godz. 05:55.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 30 x 20 cm i wadze do 10 kg)/osoba.

Miejsce wylotu-powrót: Larnaka, Cypr. Lot Larnaka – Warszawa (lotnisko Chopina).

Wylot jest o godz. 10:55.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 30 x 20 cm i wadze do 10 kg)/osoba.

BAGAŻ DODATKOWY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena za sztukę/dwie strony):

 • duży bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg): 176,00 PLN,
 • bagaż rejestrowany do 10 kg (o wym. 55 x 40 x 23 cm): 184,00 PLN,
 • bagaż rejestrowany do 20 kg: 254,00 PLN,
 • bagaż rejestrowany do 32 kg: 376,00 PLN.

Dodatkowy bagaż można dowolnie dodawać, np. 1 bagaż na 2 osoby.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: hotel Concorde Luxury Resort*****, Bafra, Północny Cypr.

Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00 i kończy o godz. 12:00.

Opis i położenie obiektu: nowy hotel Concorde Luxury Resort***** znajduje się w miejscowości Bafra na Północnym Cyprze. Hotel jest położony w odległości ok. 42 km od Famagusty i w odległości ok. 95 km od lotniska w Larnace.

Kompleks hotelowy jest nowoczesny, imponujący (obejmuje m.in. 569 pokoi) i składa się z m.in. budynków hotelowych, basenów, aqauaprku ze zjeżdżalniami, plaży i zadbanego ogrodu.

Hotel stanowi doskonały wybór na wakacyjny pobyt dla singli, par, rodzin z dziećmi czy grup znajomych, ze względu na liczne atrakcje oferowane dla dzieci i dorosłych.

Obiekt posiada restaurację główną, cukiernię, dyskotekę, 10 barów (m.in. przy lobby, basenach, na plaży i na molo) i 6 restauracji a’la carte (korzystanie z restauracji a’la carte jest za opłatą).

Hotel posiada baseny, jacuzzi, hammam/łaźnię turecką, saunę, łaźnię parową, centrum fitness, siłownię i SPA (pobyt i korzystanie ze SPA za opłatą).

W obiekcie znajduje się kantor i sklep z pamiątkami.

Hotel oferuje animacje, występy na żywo oraz Mini Club dla dzieci.

W hotelu znajduje się kręgielnia, mini golf, korty tenisowe, boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną. Można pograć w tenis stołowy i rzutki.

W sezonie w hotelu organizowane są koncerty i dyskoteki dla gości hotelowych, aerobik, gimnastyka w wodzie, piłkę wodną, Water Polo i boccia.

Hotel dysponuje kasynem.

Obiekt oferuje bezpłatny dostęp do internetu.

Pokój Deluxe Room Garden View z widokiem na ląd. Pokój jest nowoczesny i nowy oraz wyposażony m.in. w łazienkę z suszarką do włosów, klimatyzację, telewizor, sejf, zestaw do przygotowywania kawy i herbaty oraz taras.

Baseny:

Hotel posiada basen wewnętrzny i baseny zewnętrzne z brodzikiem dla dzieci oraz aquapark z zjeżdżalniami. Wokół basenów znajdują się leżaki i parasole.

Plaża:

Hotel posiada prywatną, piaszczystą plażę i molo. Obiekt oferuje dla gości (bez opłat): leżaki i parasole oraz ręczniki kąpielowe. Na plaży jest możliwość uprawiania sportów wodnych (za opłatą) czy skorzystania z atrakcji wodnych (za opłatą).

WYŻYWIENIE: ultra all inclusive.

Ultra all inclusive obejmuje:

 • śniadania w formie bufetu w restauracji głównej (07:00 – 11:00),
 • obiady w formie bufetu w restauracji głównej (12:30 – 14:00),
 • kawa, herbata, przekąski (16:45 – 18:00),
 • kolacje w formie bufetu w restauracji głównej (19:00 – 21:30),
 • późne przekąski (24:00 – 01:00),
 • zupy (01:00 – 05:00),
 • brunch w formie bufetu w restauracji głównej (w niedziele: 10:00 – 14:00),
 • napoje i alkohole (lokalne i importowane): w Bellini Lobby Bar (09:00 – 24:00), Gusto Snack Bar (24h), Tropic Pool Bar (10:00 – 18:00), Splash Aqua Bar (10:00 – 18:00), Sunset Beach Bar (10:00 – 18:00), The Champion’s Sports Bar (16:00 – 24:00), Porta del Mare Bar (10:00 – 02:00), Oasis Pool Bar (10:00 – 18:00), Bliss Karaoke Bar (10:00 – 24:00), O2 Night Club (23:00 – 02:00).

Ultra all inclusive nie obejmuje:

 • posiłków i napojów (w tym alkoholi) w 6 restauracjach a’la carte,
 • napojów i alkoholi butelkowanych i importowanych,
 • mini baru w pokoju,
 • szampana,
 • świeżo wyciskanych soków,
 • room service.

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski na lotnisko w Larnace w Republice Cypryjskiej. Następnie następuje przejazd z lotniska do hotelu, znajdującego się w Bafrze, na terytorium tzw. Tureckiej Republiki Cypru Północnego (Północny Cypr). Pomiędzy terenami Republiki Cypru a tzw. Tureckiej Republiki Cypru Północnego znajduje się Zielona Linia. W trakcie przejazdu z lotniska do hotelu następuje przekroczenie Zielonej Linii w wyznaczonym do przekraczania Zielonej Linii miejscu. Przekroczenie Zielonej Linii odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (ważna informacja: przekraczając Zieloną Linię, w obie strony należy okazać ten sam dokument).

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: przejazd z hotelu, znajdującego się w Bafrze, na terytorium tzw. Tureckiej Republiki Północnego Cypru (Północny Cypr) na lotnisko w Larnace w Republice Cypryjskiej.
W trakcie przejazdu z hotelu na lotnisko następuje przekroczenie Zielonej Linii w wyznaczonym do przekraczania Zielonej Linii miejscu. Przekroczenie Zielonej Linii odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (ważna informacja: przekraczając Zieloną Linię, w obie strony należy okazać ten sam dokument). Lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: hotel znajduje się ok. 42 km od Famagusty, gdzie znajdują się liczne atrakcje turystyczne, m.in. weneckie mury obronne, meczet Lala Mustafy Pashy (d. gotycka katedra św. Mikołaja), zabytkowe kościoły m.in. z czasów bizantyńskich i z XIII-XIV w., ok. 700-letnie drzewo.

W mieście znajduje się także słynna plaża Palm Beach czy też Miasto Duchów – opuszczona dzielnica Varosha.

Za dopłatą możliwe jest wykupienie wycieczek fakultatywnych, listę wycieczek można znaleźć w znajdującej się w menu zakładce „wycieczki fakultatywne“.

CENA: 2849,00 PLN/os. dorosła (5698,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena zawiera: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 7 noclegów (ultra all inclusive), opiekę podczas pobytu na Cyprze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie czy wydatków osobistych.

Płatność: 30 % kwoty jest płatne w dniu podpisania zamówienia – umowy, 20 % kwoty jest płatne w terminie 30 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, 30 % kwoty jest płatne w terminie 60 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, a 20 % kwoty jest płatne w terminie 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu zawarcia zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać na Cyprze na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży: paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

Na Cyprze nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Tzw. Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana przez UE jako samodzielne państwo, z tego powodu brak jest na jej terytorium opieki konsularnej nad obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej.

Najbliższa placówka dyplomatyczna znajduje się na terenie Republiki Cypru (południowa część wyspy):

Ambasada RP w Nikozji

Kennedy Avenue 12/14

Office 601, 1087

Numery telefonu: +35 722753517 lub +35 722668415.

Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A.

W trakcie pobytu na Cyprze Uczestnicy znajdują się pod opieką przedstawiciela organizatora.

Przed podróżą na Cypr należy zapoznać się z informacjami znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w tym z informacją dla podróżujących do tzw. Tureckiej Republiki Północnego Cypru (link do informacji znajduje się tutaj): https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Cypryjska,CYP.html

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: turecki. Wielu mieszkańców wyspy zna także język angielski.

Waluta: lira turecka (w wielu miejscach możliwe są także płatności w euro, funcie szterlingu czy dolarze).

Dodatkowe informacje: na Cyprze używa się tzw. „gniazdek angielskich“, stąd może okazać się, że aby móc korzystać z gniazdek elektrycznych trzeba posiadać adaptery (można je kupić np. w wielu sklepach na wyspie). Na wyspie obowiązuje lewostronny ruch drogowy.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

PÓŁNOCNY CYPR

PÓŁNOCNY CYPR

 

Tzw. Turecka Republika Północnego Cypru (Północny Cypr) zajmuje około 36 % terytorium wyspy Cypr (3,3 tys. km kw.) jest zamieszkiwany przez około 300 tysięcy ludzi (dane z 2011 r.), tj. 86 osób na km kw.

Klimat: wyspa Cypr znajduje się w podzwrotnikowej strefie klimatycznej. Na Północnym Cyprze lata są gorące (w sierpniu temperatura sięga nawet 40 i więcej stopni Celsjusza), a zimy są łagodne (zwykle temperatura wynosi w grudniu około 10 i więcej stopni Celsjusza w ciągu dnia, w ciągu nocy temperatura potrafi spaść nawet poniżej zera). Najlepszym okresem na wakacje, które chcesz spędzić na plaży są miesiące czerwiec-wrzesień, najlepszym okresem na wakacje, podczas, których chcesz zwiedzać jak również spędzić czas na plaży jest czerwiec i wrzesień. Wbrew pozorom Północny Cypr jest zielony nawet latem (zwłaszcza góry). Flora i fauna nie jest bogata.

Północny Cypr jest podzielony na 5 dystryktów administracyjnych (Nikozja, Famagusta, Guzelyurt, Kirenia i Iskele).
Stolica: Nikozja.
Główne miasta: Nikozja, Famagusta, Kirenia i Guzelyurt.

Sklepy: poniedziałek-piątek otwarte od godziny 08:00 do 18:00, wiele sklepów jest jednak otwartych dłużej, niektóre 24h. W sobotę i w niedzielę mogą być otwarte krócej, w zależności od rodzaju sklepu.

Banki: otwarte w poniedziałek-piątek od godziny 08:00 do 15:30 lub 16:30 (w zależności od banku). W sobotę i w niedzielę zamknięte.

Ceny w sklepach i w restauracjach: zróżnicowane (w zależności od regionu, miasta).

Wjazd do Północnego Cypru dla obywateli Polski: na podstawie paszportu lub dowodu osobistego.
Granicę lądową pomiędzy południową a północną częścią wyspy można przekroczyć także na podstawie dowodu osobistego. Na granicy nie są stawiane pieczątki w paszporcie.
Przed przekroczeniem granicy południowej części wyspy (podróżując z Północnego Cypru) należy zapoznać się z informacjami, jakie produkty zakupione na Północnym Cyprze można wwieźć do południowej części wyspy.

Komunikacja:
– na Północnym Cyprze obowiązuje lewostronny ruch drogowy,
– transport publiczny: nie jest rozwinięty, większość mieszkańców posiada bowiem auta. Można skorzystać z minibusów (dolmuszy) i taksówek, możliwe, że do niektórych atrakcji turystycznych nie będzie możliwe dotarcie transportem publicznym,
– połączenia kolejowe: nie istnieją,
– drogi rowerowe: 580 km szlaków rowerowych oznaczonych zielonym i białym kolorem.

Inne informacje:
– elektryczność: gniazdka elektryczne angielskiego typu (dla osób podróżujących np. z Polski niezbędny może okazać się adapter),
– urzędy publiczne (w tym poczta): w poniedziałki, wtorki, środy i piątki otwarte od 08:00 do 15:30, w czwartki od 08:00 do 18:00, w soboty i w niedziele zamknięte,
– woda z kranu nie nadaje się do picia, nie używa się jej także do gotowania,
– korzystając z toalety należy papier toaletowy wrzucić do kosza, a nie do muszli klozetowej (z powodu kanalizacji – wąskie rury),
– podróżując z kraju położonego w innej strefie czasowej, warto pamiętać o zmianie czasu.

 

Rozrywka

Na Północnym Cyprze najdują się liczne kasyna (niektóre otwarte 24h). Atrakcje turystyczne: - starożytne miasto Salamina, - klasztor św. Apostoła Barnaby, - Sola, - Pałac w Vouni, - Enkomi - Alasia, - Stare Miasto w Nikozji wraz z m.in. Buyuk Han, meczetem Selimiye i Placem Ataturka, - Stare Miasto w Famaguście wraz z meczetem Lala Mustafy Paszy, kościołami, bastionami i murami miejskimi, - promenada w Famaguście, - Stare Miasto w Kirenii wraz z zamkiem, - promenada w Kirenii, - Góry Pentadaktylos, - Opactwo Bellapais, - Zamek św. Hilariona, - Zamek Kantara, - Zamek Buffavento, - Półwysep Karpaz, - klasztor św. Andrzeja Apostoła, - dziko żyjące osiołki na Półwyspie Karpaz, - duże sowy w Zamku Otello w Famaguście, - muflony, - żółwie Caretta Caretta, - liczne festiwale (np. wina, pomarańczy, oliwy, orchidei, tulipanów), - Dni Kultury i Sztuki, muzyczne festiwale (w tym koncerty muzyki poważnej), - cypryjskie wieczory w tawernach, - liczne plaże, - lokalne jedzenie.

Historia i kultura

15 listopada 1983 roku proklamowano Turecką Republikę Północnego Cypru, która jest uznawana jedynie przez Turcję, Nachiczewańską Republikę Autonomiczną oraz Organizację Współpracy Islamskiej. 2003 rok - umożliwiono swobodny przepływ osób pomiędzy południową i północną częścią wyspy. 1 maja 2004 roku - cała wyspa znalazła się w Unii Europejskiej (Cypr przystąpił do Unii Europejskiej jako wyspa podzielona, lecz do Unii Europejskiej należy całe terytorium wyspy, na północnej części wyspy prawo unijne - acqui communitaire, jest zawieszone, jednak  Cypryjczycy, tak greckiego jak i tureckiego pochodzenia, są obywatelami Unii Europejskiej).

Read more