Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

CYPR – LATO 2020: CYPR, Chloraka, King Evelthon Beach Hotel & Resort*****, 8 dni (07-14.06.2020 r.), all inclusive: 3299,00 PLN/os. dorosła (6598,00 PLN/2 os. dorosłe)/7 noclegów (lot + transfer + hotel z all inclusive + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Chloraka (okolice Pafos), Cypr.

TERMIN: 7 – 14 czerwca 2020 r. (8 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Bezpośredni lot.

Miejsce wylotu: Katowice. Lot Katowice – Pafos.

Wylot jest o godz. 16:40.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 20 x 25 cm)/osoba.

Miejsce wylotu-powrót: Pafos, Cypr. Lot Pafos – Katowice.

Wylot jest o godz. 21:05.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 20 x 25 cm)/osoba.

DODATKOWY BAGAŻ JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena za sztukę/dwie strony):

  • duży bagaż pokładowy do 10 kg (o wym. 55 x 40 x 20 cm): 58,00 PLN, 
  • bagaż rejestrowany (do luku) do 10 kg (o wym. 55 x 40 x 20 cm): 96,00 PLN,
  • bagaż rejestrowany do 20 kg: 210,00 PLN.

Dodatkowy bagaż można dowolnie dodawać, np. 1 bagaż na 2 osoby.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: hotel King Evelthon Beach Hotel & Resort*****, Chloraka (okolice Pafos), Cypr.

Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00 i kończy o godz. 12:00.

Opis i położenie obiektu: hotel King Evelthon Beach Hotel & Resort***** jest położony w miejscowości Chloraka w okolicy miasta Pafos na Cyprze i posiada 375 pokoi. Obiekt znajduje się w odległości ok. 20 km od lotniska w Pafos. Do centrum Pafos jest ok. 4 km. W okolicy (w promieniu ok. kilkuset metrów od hotelu) znajdują się restauracje i sklepy.

W obiekcie znajduje się czynna 24h recepcja, 3 restauracje, 4 bary, kantor i sklepik. Hotel posiada siłownię, kort tenisowy i plac zabaw dla dzieci. Kompleks hotelowy jest otoczony zadbanym ogrodem.

Hotel organizuje animacje dla dzieci, występy z muzyką na żywo i wieczory taneczne.

W miejscach ogólnodostępnych (np. przy recepcji) dostęp do internetu jest bez opłat.

Pokój standardowy dysponuje łazienką, klimatyzacją, telefonem, telewizorem, sejfem i balkonem.

Baseny:

Obiekt dysponuje aquaparkiem z 7 zjeżdżalniami, basenami zewnętrznymi (w tym typu infinity) i brodzikiem dla dzieci. Wokół basenów są leżaki i parasole. Hotel posiada basen wewnętrzny.

Plaża:

Obiekt jest położony przy skalistej plaży (zalecane obuwie ochronne). Ponadto, hotel znajduje się także ok. 8,5 km od pięknej plaży Coral Bay (do plaży można dojechać np. autobusem). Na plaży Coral Bay leżaki i parasole za opłatą (ok. kilka euro dwa leżaki i parasol/doba).

WYŻYWIENIE: all inclusive.

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko, lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: Chloraka to turystyczna miejscowość na zachodnim wybrzeżu Cypru, położona niedaleko słynnego turystycznego miasta Pafos. W Pafos znajduje się wiele restauracji, kawiarni i pubów. W Pafos i w okolicy znajdują się także atrakcje turystyczne, m.in.: port i promenada, zamek z czasów bizantyńskich, słynne mozaiki, Grobowce Królewskie i plaża Coral Bay.

Za dopłatą możliwe jest wykupienie wycieczek fakultatywnych, listę wycieczek można znaleźć w znajdującej się w menu zakładce „wycieczki fakultatywne“.

CENA: 3299,00 PLN/os. dorosła (6598,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena obejmuje: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 7 noclegów (all inclusive), opiekę podczas pobytu na Cyprze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków i napojów innych niż wskazane powyżej czy wydatków osobistych.

Płatność: 30 % kwoty jest płatne w dniu podpisania zamówienia – umowy, 10 % kwoty jest płatne w terminie 30 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, 10 % kwoty jest płatne w terminie 60 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, 10 % kwoty jest płatne w terminie 90 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, 20 % kwoty jest płatne w terminie 120 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, 10 % jest płatne w terminie 150 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, a 10 % kwoty jest płatne w terminie 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu zawarcia zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać na Cyprze na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży: paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

Na Cyprze nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Nikozji:

Kennedy Avenue 12/14

Office 601, 1087

Numery telefonu: +35 722753517 lub +35 722668415

W trakcie pobytu na Cyprze Uczestnicy znajdują się pod opieką przedstawiciela organizatora.

Przed podróżą na Cypr należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie
Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Cypryjska,CYP.html

Szczegółowe informacje dla osób podróżujących na Cypr znajdują się także tutaj (strona Ambasady Republiki Cypryjskiej w Polsce):

http://www.mfa.gov.cy/mfa/Embassies/Embassy_Warsaw.nsf/DMLvisitingcyprus_ol/DMLvisitingcyprus_ol?OpenDocument

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: grecki (wielu mieszkańców wyspy zna także język angielski).

Waluta: euro.

Dodatkowe informacje: na Cyprze używa się tzw. „gniazdek angielskich“, stąd może okazać się, że aby móc korzystać z gniazdek elektrycznych trzeba posiadać adaptery (można je kupić np. w wielu sklepach na wyspie). Na wyspie obowiązuje lewostronny ruch drogowy.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

PAFOS

PAFOS

 

Pafos jest miastem na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru, w Republice Cypru. Liczy około 48 tysięcy mieszkańców (dane z 2011 r.). Miasto jest czwartym co do wielkości miastem Republiki Cypru.

Początki miasta sięgają aż XIV wieku p.n.e.

W mieście, w starożytności, istniał silny kult Afrodyty, a Pafos pełniło przez pewien czas nawet rolę stolicy wyspy.

Archeolodzy odkryli w mieście i w okolicy m.in. starożytne nekropolia – tzw. Grobowce Królewskie oraz Dom Tezeusza i Ajona, gdzie odnaleziono mozaiki posadzkowe z czasów rzymskich.

W mieście znajduje się niewielki zamek bizantyński z XIII w., który był fortecą broniącą dostępu do portu.

Niewątpliwą atrakcją turystyczną miasta jest długa, piękna promenada, gdzie można znaleźć świetne miejsca do zrobienia zdjęć, czy też pospacerować, delektując się lokalnym powietrzem pełnym zapachów morza, kwiatów i ziół.

 

Rozrywka

W mieście znajduje się wiele restauracji, kawiarni i pubów. Niewątpliwą atrakcją turystyczną jest długa, piękna promenada, gdzie można znaleźć świetne miejsca do zrobienia zdjęć, czy też pospacerować, delektując się lokalnym powietrzem pełnym zapachów morza, kwiatów i ziół. W Pafos i w okolicy znajdują się atrakcje turystyczne: zamek z czasów bizantyńskich, słynne mozaiki, Grobowce Królewskie i plaża Coral Bay.

Historia i kultura

Początki miasta sięgają aż XIV wieku p.n.e.

Read more