Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

CYPR – LATO 2020: CYPR, Limassol, Parklane Luxury Collection Resort & Spa*****, 4 dni (29.08-01.09.2020 r.), dwa posiłki: 3198,00 PLN/os. dorosła (6396,00 PLN/2 os. dorosłe)/3 noclegi (lot + transfer + hotel z dwoma posiłkami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Limassol, Cypr.

TERMIN: 29 sierpnia – 1 września 2020 r. (4 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Bezpośredni lot.

Miejsce wylotu: Warszawa (lotnisko Chopina). Lot Warszawa (lotnisko Chopina) – Larnaka.

Wylot jest o godz. 06:25.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 30 x 20 cm i wadze do 10 kg)/osoba, który musi zostać położony pod siedzeniem.

Miejsce wylotu-powrót: Larnaka, Cypr. Lot Larnaka – Warszawa (lotnisko Chopina).

Wylot jest o godz. 11:25.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 30 x 20 cm i wadze do 10 kg)/osoba, który musi zostać położony pod siedzeniem.

BAGAŻ DODATKOWY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena za sztukę/dwie strony):

duży bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg): 192,00 PLN,
bagaż rejestrowany do 10 kg (o wym. 55 x 40 x 23 cm): 264,00 PLN,
bagaż rejestrowany do 20 kg: 382,00 PLN,
bagaż rejestrowany do 32 kg: 526,00 PLN.

Dodatkowy bagaż można dowolnie dodawać, np. 1 bagaż na 2 osoby.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: hotel Parklane Luxury Collection Resort & Spa*****, Limassol, Cypr.

Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00 i kończy o godz. 12:00.

Opis i położenie obiektu: luksusowy, wspaniały hotel Parklane Luxury Collection Resort & Spa***** znajduje się w mieście Limassol. Hotel leży w odległości ok. 52 km od lotniska w Larnace.

W obiekcie znajduje się czynna 24h recepcja, restauracje, bary, sklep oraz centrum SPA (korzystanie za opłatą). Kompleks hotelowy otoczony jest zadbanym ogrodem. Hotel posiada Kids Park,  pokój zabaw i plac zabaw dla dzieci. W hotelu odbywają się animacje.

Dostęp do internetu w hotelu jest bez opłat.

Pokój double superior posiada łazienkę z suszarką do włosów, klimatyzację, telewizor, telefon, mini lodówkę (korzystanie z mini baru za opłatą) i balkon. Pokój posiada widok na ląd.

Basen:

Hotel posiada basen wewnętrzny i baseny zewnętrzne oraz brodzik dla dzieci. Wokół basenów znajdują się leżaki i parasole.

Plaża:

Hotel znajduje przy plaży Aoratoi Beach.

WYŻYWIENIE: dwa posiłki.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: hotel Parklane Luxury Collection Resort & Spa***** znajduje się w Limassol. Limassol to jedno z największych miast na Cyprze. W mieście znajduje się wiele restauracji, kawiarni, pubów i dyskotek oraz kilka atrakcji turystycznych wartych zobaczenia: np. zamek i Stare Miasto (ok. 1 km od hotelu), port, promenada, zamek w Kolossi, ponadto w okolicy znajduje się Plaża Amathous i ruiny starożytnego miasta-królestwa Amathous. Niedaleko hotelu znajduje się zoo i Muzeum Archeologiczne.

Za dopłatą możliwe jest wykupienie wycieczek fakultatywnych, listę wycieczek można znaleźć w znajdującej się w menu zakładce „wycieczki fakultatywne“.

CENA: 3198,00 PLN/os. dorosła (6396,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena obejmuje: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 3 noclegi (z dwoma posiłkami), opiekę podczas pobytu na Cyprze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków i napojów innych niż wskazane w opisie czy wydatków osobistych.

Płatność: 30 % kwoty jest płatne w dniu podpisania zamówienia – umowy, a 70 % kwoty jest płatne w terminie 5 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 5 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu zawarcia zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać na Cyprze na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.
Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży: dowód osobisty lub paszport.
Termin odbioru dowodu osobistego lub paszportu określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku. Czas oczekiwania na wydanie dokumentu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.
Na Cyprze nie są wymagane szczepienia ochronne.
Na Cyprze obowiązują 2 kategorie państw – A i B, których obywatele mogą podróżować na wyspę. Obywatele państw z grupy A mogą mieć przeprowadzony na lotnisku (losowy wybór) test na obecność koronawirusa – na wynik testu oczekuje się na lotnisku i czas oczekiwania to max 1,5 h, obywatele państw z grupy B są zobowiązani posiadać negatywny test na obecność koronowirusa (PCR) wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem na wyspę. Polska z dniem 14.08.2020 r. została przeniesiona do kategorii B. Skład obu grup państw (A i B) jest jednak na bieżąco modyfikowany w oparciu o kryteria stopnia zagrożenia epidemicznego i może w każdej chwili ulec zmianie.
BARDZO WAŻNE: Wszystkie osoby przyjeżdżające na Cypr muszą wypełnić elektronicznie formularz (Cyprus Flight Pass) na podstawie, którego jest możliwy wjazd na Cypr: https://cyprusflightpass.gov.cy/
Koronawirus – informacje dla podróżujących:  https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-podrozujacych

Przed wyjazdem na Cypr zaleca się wyrobienie i zabranie ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która umożliwia skorzystanie ze świadczeń zdrowotnych udzielanych w sytuacjach niespodziewanych podczas pobytu na terytorium innego państwa UE/EFTA.

W Republice Cypryjskiej zniesiono większość restrykcji związanych z epidemią. Stopniowo wznawiają działalność hotele, restauracje i bary pod warunkiem spełniania rygorystycznych norm higienicznych (zwiększono limity dopuszczalnej liczby obsługiwanych osób: 100 osób wewnątrz i 200 osób na zewnątrz). Nadal zalecane jest zachowanie dystansu min. 2 m do innych osób i noszenie masek tam gdzie zachowanie dystansu jest utrudnione.
Szczegółowe informacje (w jęz. angielskim i greckim) dotyczące decyzji władz Republiki Cypryjskiej, publikowane są tutaj: https://www.pio.gov.cy/coronavirus/en/index.html

Ambasada RP w Nikozji:

Kennedy Avenue 12/14

Office 601, 1087

Numery telefonu: +35 722753517 lub +35 722668415

W trakcie pobytu na Cyprze Uczestnicy znajdują się pod opieką przedstawiciela organizatora.

Przed podróżą na Cypr należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/cypr

Szczegółowe informacje dla osób podróżujących na Cypr znajdują się także tutaj (strona Ambasady Republiki Cypryjskiej w Polsce):

http://www.mfa.gov.cy/mfa/Embassies/Embassy_Warsaw.nsf/DMLvisitingcyprus_ol/DMLvisitingcyprus_ol?OpenDocument

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: grecki (wielu mieszkańców wyspy zna także język angielski).

Waluta: euro.

Dodatkowe informacje: na Cyprze używa się tzw. „gniazdek angielskich“, stąd może okazać się, że aby móc korzystać z gniazdek elektrycznych trzeba posiadać adaptery (można je kupić np. w wielu sklepach na wyspie). Na wyspie obowiązuje lewostronny ruch drogowy.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

LIMASSOL

LIMASSOL

 

Limassol znajduje się na południowym wybrzeżu Cypru. Jest drugim co do wielkości miastem Cypru (w 2011 r. miasto liczyło ok. 101 000 mieszkańców.

Miasto zostało założone prawdopodobnie w IV/V w. n.e.

Na początku było nazywane Neapolis (Nowe Miasto). W X w. miasto było znane jako Nemesos (Lemesos).
W XII w. do miasta przesiedleni zostali mieszkańcy starożytnego Amathous, po jego zburzeniu.

Weneckie rządy nad Cyprem oznaczały upadek oraz zburzenie zamku w Limassol. Pod panowaniem brytyjskim miasto zyskało nową infrastrukturę, bowiem pierwszy brytyjski gubernator Cypru – pułkownik Warren otoczył Limassol szczególną troską.

Po 1974 r. miasto gwałtownie rozwinęło się przejmując rolę, którą do tej pory pełniła Famagusta i stając się ekonomicznym centrum południowej części wyspy.

Obecnie miasto jest obok Kyrenii (północna część wyspy) najprężniej rozwijającym się miastem Cypru.

W mieście i w okolicy znajduje się wiele zakładów przemysłowych, produkuje się tutaj m.in. meble, tekstylia, buty, sprzęt elektryczny, stal, napoje, produkty spożywcze, piwo, koniak, słynną cypryjską brandy i wino (m.in. słynną Commandarię).

Port w Limassol jest największym portem na południowej stronie wyspy.

W mieście znajduje się rozwinięta infrastruktura turystyczna (m.in. publiczna wypożyczalnia rowerów).

 

Rozrywka

W mieście znajduje się wiele restauracji, kawiarni i pubów. Warto pospacerować promenadą.

Historia i kultura

Miasto zostało założone prawdopodobnie w IV/V w. n.e. Na początku było nazywane Neapolis (Nowe Miasto). W X w. miasto było znane jako Nemesos. W XII w. do miasta przesiedleni zostali mieszkańcy starożytnego Amathous, po jego zburzeniu. Weneckie rządy nad Cyprem oznaczały upadek oraz zburzenie zamku w Limassol. Pod panowaniem brytyjskim miasto zyskało nową infrastrukturę, bowiem pierwszy brytyjski gubernator Cypru - pułkownik Warren otoczył Limassol szczególną troską. Po 1974 roku miasto gwałtownie rozwinęło się przejmując rolę, którą do tej pory pełniła Famagusta i stając się ekonomicznym centrum południowej części wyspy. Obecnie miasto jest obok Kyrenii (północna część wyspy) najprężniej rozwijającym się miastem Cypru.

Read more