Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

CYPR – LATO 2020: CYPR, Kissonerga (okolice Pafos), hotel Queen’s Bay***, 8 dni (30.09-07.10.2020 r.), dwa posiłki: 1989,00 PLN/os. dorosła (3978,00 PLN/2 os. dorosłe)/7 noclegów (lot + transfer + hotel z dwoma posiłkami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Kissonerga (okolice Pafos), Cypr.

TERMIN: 30 września – 7 października 2020 r. (8 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Bezpośredni lot.

Miejsce wylotu: Kraków. Lot Kraków – Pafos.

Wylot jest o godz. 06:10.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 20 x 25 cm)/osoba.

Miejsce wylotu-powrót: Pafos, Cypr. Lot Pafos – Kraków.

Wylot jest o godz. 10:35.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 20 x 25 cm)/osoba.

DODATKOWY BAGAŻ JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena za sztukę/dwie strony):

  • duży bagaż pokładowy do 10 kg (o wym. 55 x 40 x 20 cm): 98,00 PLN, 
  • bagaż rejestrowany (do luku) do 10 kg (o wym. 55 x 40 x 20 cm): 130,00 PLN,
  • bagaż rejestrowany (do luku) do 20 kg (o wym. 119 x 119 x 81 cm): 218,00 PLN.

Dodatkowy bagaż można dowolnie dodawać, np. 1 bagaż na 2 osoby.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: hotel Queen’s Bay***, Kissonerga (okolice Pafos), Cypr.

Doba hotelowa zaczyna się o godz. 15:00 i kończy o godz. 11:00.

Opis i położenie obiektu: nowoczesny hotel Queen’s Bay*** znajduje się w miejscowości Kissonerga. Hotel leży w odległości ok. 23 km od lotniska w Pafos.

W obiekcie znajduje się czynna 24h recepcja, 2 restauracje, 2 bary, taras słoneczny, centrum fitness z sauną i SPA (korzystanie za opłatą), kantor i sklep z pamiątkami. Możliwa jest gra w tenis stołowy, bilard, rzutki, mini golf, tenis i kręgle. Kompleks hotelowy otoczony jest zadbanym ogrodem.

Hotel posiada plac zabaw dla dzieci.

Dostęp do internetu w całym hotelu.

Pokój superior z widokiem na morze posiada łazienkę z suszarką do włosów, klimatyzację, telewizor, mini bar (korzystanie za opłatą), telefon i balkon/taras.

Basen:

Hotel posiada basen zewnętrzny z brodzikiem dla dzieci. Wokół basenów znajdują się leżaki i parasole.

Plaża:

Hotel znajduje się przy morzu – niewielka plaża piaszczysta znajduje się pomiędzy skałami. Leżaki i parasole na plaży bez opłat.

WYŻYWIENIE: dwa posiłki.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: hotel znajduje się w miejscowości Kissonerga niedaleko miasta Pafos (ok. 8 km od centrum Pafos). W Pafos znajduje się wiele restauracji, kawiarni i pubów. W Pafos i w okolicy znajdują się także atrakcje turystyczne, m.in.: port i promenada, zamek z czasów bizantyńskich, słynne mozaiki, Grobowce Królewskie i plaża Coral Bay.

Za dopłatą możliwe jest wykupienie wycieczek fakultatywnych, listę wycieczek można znaleźć w znajdującej się w menu zakładce „wycieczki fakultatywne“.

CENA: 1989,00 PLN/os. dorosła (3978,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena obejmuje: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 7 noclegów (z dwoma posiłkami), opiekę podczas pobytu na Cyprze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków i napojów innych niż wskazane w opisie czy wydatków osobistych.

Płatność: 30 % kwoty jest płatne w dniu podpisania zamówienia – umowy, a 70 % kwoty jest płatne w terminie 3 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 3 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu zawarcia zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać na Cyprze na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.
Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży: dowód osobisty lub paszport.
Termin odbioru dowodu osobistego lub paszportu określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku. Czas oczekiwania na wydanie dokumentu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.
Na Cyprze nie są wymagane szczepienia ochronne.
Na Cyprze obowiązują 2 kategorie państw – A i B, których obywatele mogą podróżować na wyspę. Obywatele państw z grupy A mogą mieć przeprowadzony na lotnisku (losowy wybór) test na obecność koronawirusa – na wynik testu oczekuje się na lotnisku i czas oczekiwania to max 1,5 h, obywatele państw z grupy B są zobowiązani posiadać negatywny test na obecność koronowirusa (PCR) wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem na wyspę. Polska z dniem 14.08.2020 r. została przeniesiona do kategorii B. Skład obu grup państw (A i B) jest jednak na bieżąco modyfikowany w oparciu o kryteria stopnia zagrożenia epidemicznego i może w każdej chwili ulec zmianie.
BARDZO WAŻNE: Wszystkie osoby przyjeżdżające na Cypr muszą wypełnić elektronicznie formularz (Cyprus Flight Pass) na podstawie, którego jest możliwy wjazd na Cypr: https://cyprusflightpass.gov.cy/
Koronawirus – informacje dla podróżujących:  https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-podrozujacych

Przed wyjazdem na Cypr zaleca się wyrobienie i zabranie ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która umożliwia skorzystanie ze świadczeń zdrowotnych udzielanych w sytuacjach niespodziewanych podczas pobytu na terytorium innego państwa UE/EFTA.

W Republice Cypryjskiej zniesiono większość restrykcji związanych z epidemią. Stopniowo wznawiają działalność hotele, restauracje i bary pod warunkiem spełniania rygorystycznych norm higienicznych (zwiększono limity dopuszczalnej liczby obsługiwanych osób: 100 osób wewnątrz i 200 osób na zewnątrz). Nadal zalecane jest zachowanie dystansu min. 2 m do innych osób i noszenie masek tam gdzie zachowanie dystansu jest utrudnione.
Szczegółowe informacje (w jęz. angielskim i greckim) dotyczące decyzji władz Republiki Cypryjskiej, publikowane są tutaj: https://www.pio.gov.cy/coronavirus/en/index.html

Ambasada RP w Nikozji:

Kennedy Avenue 12/14

Office 601, 1087

Numery telefonu: +35 722753517 lub +35 722668415

W trakcie pobytu na Cyprze Uczestnicy znajdują się pod opieką przedstawiciela organizatora.

Przed podróżą na Cypr należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/cypr

Szczegółowe informacje dla osób podróżujących na Cypr znajdują się także tutaj (strona Ambasady Republiki Cypryjskiej w Polsce):

http://www.mfa.gov.cy/mfa/Embassies/Embassy_Warsaw.nsf/DMLvisitingcyprus_ol/DMLvisitingcyprus_ol?OpenDocument

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: grecki (wielu mieszkańców wyspy zna także język angielski).

Waluta: euro.

Dodatkowe informacje: na Cyprze używa się tzw. „gniazdek angielskich“, stąd może okazać się, że aby móc korzystać z gniazdek elektrycznych trzeba posiadać adaptery (można je kupić np. w wielu sklepach na wyspie). Na wyspie obowiązuje lewostronny ruch drogowy.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

PAFOS

PAFOS

 

Pafos jest miastem na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru, w Republice Cypru. Liczy około 48 tysięcy mieszkańców (dane z 2011 r.). Miasto jest czwartym co do wielkości miastem Republiki Cypru.

Początki miasta sięgają aż XIV wieku p.n.e.

W mieście, w starożytności, istniał silny kult Afrodyty, a Pafos pełniło przez pewien czas nawet rolę stolicy wyspy.

Archeolodzy odkryli w mieście i w okolicy m.in. starożytne nekropolia – tzw. Grobowce Królewskie oraz Dom Tezeusza i Ajona, gdzie odnaleziono mozaiki posadzkowe z czasów rzymskich.

W mieście znajduje się niewielki zamek bizantyński z XIII w., który był fortecą broniącą dostępu do portu.

Niewątpliwą atrakcją turystyczną miasta jest długa, piękna promenada, gdzie można znaleźć świetne miejsca do zrobienia zdjęć, czy też pospacerować, delektując się lokalnym powietrzem pełnym zapachów morza, kwiatów i ziół.

 

Rozrywka

W mieście znajduje się wiele restauracji, kawiarni i pubów. Niewątpliwą atrakcją turystyczną jest długa, piękna promenada, gdzie można znaleźć świetne miejsca do zrobienia zdjęć, czy też pospacerować, delektując się lokalnym powietrzem pełnym zapachów morza, kwiatów i ziół. W Pafos i w okolicy znajdują się atrakcje turystyczne: zamek z czasów bizantyńskich, słynne mozaiki, Grobowce Królewskie i plaża Coral Bay.

Historia i kultura

Początki miasta sięgają aż XIV wieku p.n.e.

Read more