Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

CYPR – ZIMA 2019: CYPR, Limassol, Navarria Hotel***, 8 dni (13-20.11.2019 r.), all inclusive: 1899,00 PLN/os. dorosła (3798,00 PLN/2 os. dorosłe)/7 noclegów (lot + transfer + hotel z all inclusive + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Limassol, Cypr.

TERMIN: 13 – 20 listopada 2019 r. (8 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Bezpośredni lot.

Miejsce wylotu: Kraków. Lot Kraków – Larnaka.

Wylot jest o godz. 06:00.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 30 x 20 cm)/osoba.

Miejsce wylotu-powrót: Larnaka, Cypr. Lot Larnaka – Kraków.

Wylot jest o godz. 10:50.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 30 x 20 cm)/osoba.

BAGAŻ DODATKOWY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena za sztukę/dwie strony):

  • duży bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg): 108,00 PLN,
  • bagaż rejestrowany do 10 kg (o wym. 55 x 40 x 23 cm): 124,00 PLN,
  • bagaż rejestrowany do 20 kg: 168,00 PLN,
  • bagaż rejestrowany do 32 kg: 248,00 PLN.

Dodatkowy bagaż można dowolnie dodawać, np. 1 bagaż na 2 osoby.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: hotel Navarria Hotel***, Limassol, Cypr.

Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00 i kończy o godz. 12:00.

Opis i położenie obiektu: hotel znajduje się w mieście Limassol na Cyprze, ok. 58 km od lotniska w Larnace. Obiekt ma 130 pokoi. Hotel posiada kort tenisowy i oferuje możliwość gry w tenis stołowy.

Hotel dysponuje restaurację i bar.

W miejscach ogólnodostępnych (np. przy recepcji) jest możliwy bezpłatny dostęp do internetu.

Pokój 2-osobowy standardowy posiadają łazienkę, klimatyzację, telewizor, telefon, suszarkę do włosów i balkon. Sejf w pokoju jest dostępny za opłatą.

Basen:

Obiekt posiada basen zewnętrzny (czynny w sezonie letnim), wokół basenu znajdują się leżaki i parasole.

Plaża:

Hotel znajduje się niedaleko publicznej plaży (przejście prze ulicę). Na plaży – leżaki i parasole za opłatą (ok. kilka euro za 2 leżaki i parasol/dzień).

WYŻYWIENIE: all inclusive.

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko, lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: Limassol to jedno z największych miast na Cyprze. W mieście znajduje się wiele restauracji, kawiarni, pubów i dyskotek. W Limassol i w okolicy znajduje się kilka atrakcji turystycznych wartych zobaczenia: np. zamek i Stare Miasto (ok. 1 km od hotelu), port, promenada, zamek w Kolossi, ponadto w okolicy znajduje się Plaża Amathous i ruiny starożytnego miasta-królestwa Amathous. Niedaleko hotelu znajduje się zoo i Muzeum Archeologiczne.

Za dopłatą możliwe jest wykupienie wycieczek fakultatywnych, listę wycieczek można znaleźć w znajdującej się w menu zakładce „wycieczki fakultatywne“.

CENA: 1899,00 PLN/os. dorosła (3798,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena obejmuje: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 7 noclegów (all inclusive), opiekę podczas pobytu na Cyprze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) oraz składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków i napojów innych niż wskazane w opisie czy wydatków osobistych.

Płatność: 30 % kwoty jest płatne w dniu podpisania zamówienia – umowy, 40 % kwoty jest płatne w terminie 30 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, a 30 % kwoty jest płatne w terminie 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu podpisania zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać na Cyprze na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży: paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

Na Cyprze nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Nikozji:

Kennedy Avenue 12/14

Office 601, 1087

Numery telefonu: +35 722753517 lub +35 722668415

W trakcie pobytu na Cyprze Uczestnicy znajdują się pod opieką przedstawiciela organizatora.

Przed podróżą na Cypr należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie
Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Cypryjska,CYP.html

Szczegółowe informacje dla osób podróżujących na Cypr znajdują się także tutaj (strona Ambasady Republiki Cypryjskiej w Polsce):

http://www.mfa.gov.cy/mfa/Embassies/Embassy_Warsaw.nsf/DMLvisitingcyprus_ol/DMLvisitingcyprus_ol?OpenDocument

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: grecki (wielu mieszkańców wyspy zna także język angielski).

Waluta: euro.

Dodatkowe informacje: na Cyprze używa się tzw. „gniazdek angielskich“, stąd może okazać się, że aby móc korzystać z gniazdek elektrycznych trzeba posiadać adaptery (można je kupić np. w wielu sklepach na wyspie). Na wyspie obowiązuje lewostronny ruch drogowy.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

LIMASSOL

LIMASSOL

 

Limassol znajduje się na południowym wybrzeżu Cypru. Jest drugim co do wielkości miastem Cypru (w 2011 r. miasto liczyło ok. 101 000 mieszkańców.

Miasto zostało założone prawdopodobnie w IV/V w. n.e.

Na początku było nazywane Neapolis (Nowe Miasto). W X w. miasto było znane jako Nemesos (Lemesos).
W XII w. do miasta przesiedleni zostali mieszkańcy starożytnego Amathous, po jego zburzeniu.

Weneckie rządy nad Cyprem oznaczały upadek oraz zburzenie zamku w Limassol. Pod panowaniem brytyjskim miasto zyskało nową infrastrukturę, bowiem pierwszy brytyjski gubernator Cypru – pułkownik Warren otoczył Limassol szczególną troską.

Po 1974 r. miasto gwałtownie rozwinęło się przejmując rolę, którą do tej pory pełniła Famagusta i stając się ekonomicznym centrum południowej części wyspy.

Obecnie miasto jest obok Kyrenii (północna część wyspy) najprężniej rozwijającym się miastem Cypru.

W mieście i w okolicy znajduje się wiele zakładów przemysłowych, produkuje się tutaj m.in. meble, tekstylia, buty, sprzęt elektryczny, stal, napoje, produkty spożywcze, piwo, koniak, słynną cypryjską brandy i wino (m.in. słynną Commandarię).

Port w Limassol jest największym portem na południowej stronie wyspy.

W mieście znajduje się rozwinięta infrastruktura turystyczna (m.in. publiczna wypożyczalnia rowerów).

 

Rozrywka

W mieście znajduje się wiele restauracji, kawiarni i pubów. Warto pospacerować promenadą.

Historia i kultura

Miasto zostało założone prawdopodobnie w IV/V w. n.e. Na początku było nazywane Neapolis (Nowe Miasto). W X w. miasto było znane jako Nemesos. W XII w. do miasta przesiedleni zostali mieszkańcy starożytnego Amathous, po jego zburzeniu. Weneckie rządy nad Cyprem oznaczały upadek oraz zburzenie zamku w Limassol. Pod panowaniem brytyjskim miasto zyskało nową infrastrukturę, bowiem pierwszy brytyjski gubernator Cypru - pułkownik Warren otoczył Limassol szczególną troską. Po 1974 roku miasto gwałtownie rozwinęło się przejmując rolę, którą do tej pory pełniła Famagusta i stając się ekonomicznym centrum południowej części wyspy. Obecnie miasto jest obok Kyrenii (północna część wyspy) najprężniej rozwijającym się miastem Cypru.

Read more