Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

GRECJA – LATO 2018: GRECJA, Kreta, Alexis Hotel***, 8 dni (10-17.06.2018 r.), dwa posiłki: 1899,00 PLN/os. dorosła (3798,00 PLN/2 os. dorosłe)/7 noclegów (lot + transfer + hotel z dwoma posiłkami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Kreta, Grecja.

TERMIN: 10 – 17 czerwca 2018 r. (8 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Miejsce wylotu: Warszawa (Modlin). Lot Warszawa (Modlin) – Chania (Kreta), Grecja.

Wylot jest o godz. 06:55.

W cenie zawarty jest mały bagaż podręczny/osoba (o wym. 35 x 20 x 20 cm) i duży bagaż podręczny/osoba (o wym. 55 x 40 x 20 cm i wadze do 10 kg).

Miejsce wylotu-powrót: Chania (Kreta), Grecja. Lot Chania – Warszawa (Modlin).

Wylot jest o godz. 11:20.

W cenie zawarty jest mały bagaż podręczny/osoba (o wym. 35 x 20 x 20 cm) i duży bagaż podręczny/osoba (o wym. 55 x 40 x 20 cm i wadze do 10 kg).

BAGAŻ REJESTROWANY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena w dwie strony/sztuka):

 • bagaż do 20 kg: 210,00 PLN.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: Alexis Hotel***, Kreta, Grecja.

Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00 i kończy o godz. 12:00.

Opis i położenie obiektu: Alexis Hotel*** to niewielki (liczący 26 pokoi położonych na 2 piętrach), przytulny, rodzinny hotel znajdujący się na greckiej wyspie Kreta. Hotel posiada doskonałą lokalizację dla osób chcących zwiedzić piękną wyspę Kretę – znajduje się ok. 2-3 km od centrum wspaniałego, zabytkowego miasta Chania. Obiekt leży także w odległości ok. 16 km od lotniska w Chanii.

W hotelu znajduje się recepcja, restauracja z tarasem, z którego rozciąga się widok na morze i barem, bar z przekąskami, biblioteczka i parking (goście hotelowi korzystają z parkingu bez opłat).

Hotel oferuje bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu.

Pokój standardowy dysponuje łazienką, klimatyzacją, telewizorem, telefonem, lodówką i balkonem. Pokój posiada widok na miasto lub na góry. Suszarka do włosów i zestaw do przygotowywania kawy i herbaty są dostępne na żądanie.

Za dopłatą możliwa jest rezerwacji pokoju z widokiem na morze.

 

Plaże:

Hotel nie posiada plaży, jednak w pobliżu znajduje się kilka pięknych, publicznych, piaszczystych plaży – m.in. hotel znajduje się ok. 10 minut pieszo od publicznej plaży Agioi Apostoli i ok. 20 minut pieszo od innej publicznej plaży – Chrissi Akti. Leżaki i parasole na plażach za opłatą (ok. kilka euro za dwa leżaki i parasol/dzień).

WYŻYWIENIE: dwa posiłki:

 • śniadania w formie bufetu,
 • kolacje serwowane w restauracji z tarasem, z którego rozciąga się piękny widok na morze – wybór z karty (kuchnia lokalna).

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko, lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: Kreta to piękna grecka wyspa, znajdująca się na Morzu Śródziemnym. Na zachodzie wyspy znajduje się miasto Chania. Hotel znajduje się ok. 2-3 km od centrum miasta Chania, w którym znajdują się liczne zabytki, w tym m.in.:

 • pochodzący z XIV w. Fort Wenecki,
 • Stare Miasto z licznymi kamieniczkami, posągami i fontannami,
 • Loggia Wenecka,
 • latarnia morska,
 • synagoga,
 • Meczet Janczarów,
 • hala targowa,
 • Muzeum Archeologiczne,
 • Muzeum Folkloru.

 

CENA: 1599,00 PLN/os. dorosłe (3198,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena zawiera: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 7 noclegów (z dwoma posiłkami), opiekę podczas pobytu, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie, wydatków osobistych.

Płatność: 30 % kwoty jest płatne w dniu podpisania zamówienia – umowy, a 70 % kwoty jest płatne w terminie 30 dni od daty podpisania zamówienia – umowy. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu podpisania zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać w Grecji na podstawie: ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży – paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

W Grecji nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Republice Greckiej:

ul. Chryssanthemon 22,

154 52 Paleo Psychiko Ateny.

Numer telefonu: +30 210 6797 700.

Przed podróżą do Grecji należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Grecka,GRC.html

Informacje dla osób podróżujących do Grecji znajdują się także tutaj (strona Ambasady Grecji w Warszawie): http://www.mfa.gr/missionsabroad/en/poland.html

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: grecki.

Waluta: euro.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

KRETA

KRETA

 

Kreta to wyspa w Grecji, położona na Morzu Śródziemnym. W 2011 roku wyspa liczyła 623 065 mieszkańców.

Stolicą wyspy i zarazem jej największym miastem jest Heraklion. Inne, główne miasta wyspy to Chania, Rethymnon, Agios Nikolaos i Ierapetra.

Na wyspie znajdują się dwa lotniska międzynarodowe: w Chanii i w Heraklionie.

Kreta posiada połączenia promowe z innymi wyspami greckimi oraz z centralną Grecją.

Na wyspie znajdują się piękne, piaszczyste plaże oraz zachwycające góry, liczne jaskinie czy słynny wąwóz Samaria.

Rozrywka

Na wyspie znajduje się wiele zabytków, m.in. ruiny pałaców z czasów minojskich (np. w Knossos), weneckie fortece w Heraklionie, Chanii, Rethymnonie czy w Ierapetrze. W Chanii i w Rethymnonie znajdują się piękne, zadbane Stare Miasta. W Agios Nikolaos znajduje się głębokie, słodkowodne jezioro, wokół którego znajdują się liczne restauracje i tawerny. Widok na jezioro z tarasu widokowego jest niezapomniany. Na wyspie, zarówno w dużych miastach, jak również w niewielkich miejscowościach można znaleźć wiele tawern serwujących dania kuchnia lokalnej. W dużych miejscowościach znajdziemy wiele kawiarni, pubów, a także dyskoteki. Na Krecie znajdują się parki wodne.

Historia i kultura

Pierwsze ślady osadnictwa na Krecie siegają ok. 6000 lat p.n.e. Ok. 2000-3000 lat p.n.e. na wyspie istniała słynna kultura minojska. Na przestrzeni wieków wyspa należała m.in. do Cesarstwa Bizantyńskiego, znajdowała się pod panowaniem arabskim, weneckim, była częścią Imperium Osmańskiego czy Egiptu, a następnie została częścią Grecji.

Read more