Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

GRECJA – WIOSNA 2018: GRECJA, Ateny, BW Museum Hotel***, 4 dni (22-25.04.2018 r.), śniadania: 998,00 PLN/os. dorosła (1996,00 PLN/2 os. dorosłe)/3 noclegi (lot + transfer + hotel ze śniadaniami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Ateny, Grecja.

TERMIN: 22 – 25 kwietnia 2018 r. (4 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Miejsce wylotu: Katowice. Lot Katowice – Ateny.

Wylot jest o godz. 06:00.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (lub nadawany) o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg/osoba.

Miejsce wylotu-powrót: Ateny, Grecja. Lot Ateny – Katowice.

Wylot jest o godz. 10:05.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (lub nadawany) o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg/osoba.

BAGAŻ REJESTROWANY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena w dwie strony):

  • bagaż do 20 kg (o wym. 149 x 119 x 171 cm): 274,00 PLN.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: hotel BW Museum Hotel***, Ateny, Grecja.

Opis i położenie obiektu: BW Museum Hotel*** to hotel znajdujący się w centrum Aten – stolicy Grecji. Hotel posiada doskonałą lokalizację dla osób chcących zwiedzić stolicę Grecji – znajduje się niedaleko największych atrakcji turystycznych Aten. Hotel znajduje się w odległości ok. 34 km od lotniska.

W hotelu znajduje się czynna 24h recepcja. Obiekt posiada restaurację i bar.

Hotel oferuje bezpłatny dostęp do internetu.

Pokój 2-osobowy standardowy dysponuje łazienką, suszarką do włosów, klimatyzacją, telewizorem i telefonem.

WYŻYWIENIE: śniadania.

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski do Aten. Transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko. Lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: Ateny to stolica Grecji. W mieście znajduje się wiele atrakcji turystycznych. Hotel znajduje się niedaleko jednego z najważniejszych muzeów świata – Narodowego Muzeum Archeologicznego w Atenach. Hotel znajduje się blisko słynnej dzielnicy Plaka i starożytnego Akropolu.

CENA: 998,00 PLN/os. dorosła (1996,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena zawiera: lot w dwie strony, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 3 noclegi (ze śniadaniami), opiekę podczas pobytu, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie, wydatków osobistych.

Płatność: 50 % kwoty płatne jest w dniu podpisania zamówienia – umowy, a 50 % kwoty płatne jest w terminie do 30 dni od daty podpisania zamówienia – umowy. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu podpisania zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać w Grecji na podstawie: ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży – paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

W Grecji nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Republice Greckiej:

ul. Chryssanthemon 22,

154 52 Paleo Psychiko Ateny.

Numer telefonu: +30 210 6797 700.

Przed podróżą do Grecji należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Grecka,GRC.html

Informacje dla osób podróżujących do Grecji znajdują się także tutaj (strona Ambasady Grecji w Warszawie): http://www.mfa.gr/missionsabroad/en/poland.html

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: grecki.

Waluta: euro.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

ATENY

ATENY

 

Ateny to stolica Grecji. W 2011 r. miasto liczyło ponad 3 mln mieszkańców.

Rozrywka

W mieście znajduje się wiele restauracji, pubów, klubów i dyskotek.

Historia i kultura

Ateny posiadają długą i bujną historię. W starożytności Ateny były miastem - państwem. Później miasto wchodziło m.in. w skład imperium Aleksandra Wielkiego, Cesarstwa Rzymskiego, Cesarstwa Bizantyńskiego, znajdowało się pod panowaniem Imperium Osmańskiego. W 1834 r. miasto zostało stolicą Grecji. W Atenach znajdują się liczne zabytki, m.in.: - Akropol, - Teatr Dionizosa, - Agora grecka i rzymska, - Łuk Hadriana, - kościoły bizantyńskie, inne. Podczas pobytu w mieście warto zobaczyć także słynną dzielnicę Aten - Plakę. W stolicy Grecji znajduje się Narodowe Muzeum Archeologiczne, które jest jednym z najważniejszych muzeów na świecie.

Read more