Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

GRECJA – ZIMA 2019: GRECJA, Ateny, Orion & Dryades Hotel**, 5 dni (10-14.02.2019 r.), śniadania: 979,00 PLN/os. dorosła (1958,00 PLN/2 os. dorosłe)/4 noclegi (lot + transfer + hotel ze śniadaniami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Ateny, Grecja.

TERMIN: 10 – 14 luty 2019 r. (5 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Miejsce wylotu: Katowice. Lot Katowice – Ateny.

Wylot jest o godz. 14:50.

W cenie zawarty jest mały bagaż podręczny (o wym. 40 x 20 x 25 cm)/osoba.

Miejsce wylotu-powrót: Ateny, Grecja. Lot Ateny – Katowice.

Wylot jest o godz. 09:30.

W cenie zawarty jest mały bagaż podręczny (o wym. 40 x 20 x 25 cm)/osoba.

DODATKOWE BAGAŻE SĄ MOŻLIWE ZA DOPŁATĄ (cena za sztukę/dwie strony):

  • duży bagaż zabierany na pokład (o wym. 55 x 40 x 20 cm i wadze do 10 kg): 58,00 PLN,
  • bagaż rejestrowany (nadawany do luku) do 10 kg (o wym. 55 x 40 x 20 cm): 76,00 PLN,
  • bagaż rejestrowany (nadawany do luku) do 20 kg: 210,00 PLN.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: Orion & Dryades Hotel**, Ateny, Grecja.

Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00 i kończy o godz. 12:00.

Opis i położenie obiektu: Orion & Dryades Hotel** to hotel znajdujący się w centrum Aten – stolicy Grecji. Hotel posiada doskonałą lokalizację dla osób chcących zwiedzić stolicę Grecji – znajduje się niedaleko największych atrakcji turystycznych Aten – Akropolu, dzielnicy Plaka czy Narodowego Muzeum Archeologicznego w Atenach. Hotel znajduje się w odległości ok. 30 km od lotniska w Atenach.

W hotelu znajduje się recepcja oraz restauracja z barem i tarasem widokowym (widok na miasto i na Akropol).

Pokój 2-osobowy dysponuje łazienką, klimatyzacją, telewizorem, telefonem, suszarką i sejfem.

WYŻYWIENIE: śniadania.

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko, lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: Ateny to stolica Grecji. W mieście znajduje się wiele atrakcji turystycznych. Hotel znajduje się niedaleko jednego z najważniejszych muzeów świata – Narodowego Muzeum Archeologicznego w Atenach. Obiekt znajduje się także niedaleko słynnej dzielnicy Plaka oraz starożytnego Akropolu.

CENA: 979,00 PLN/os. dorosła (1958,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena zawiera: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 4 noclegi (ze śniadaniami), opiekę podczas pobytu, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie, wydatków osobistych.

Płatność:  50 % kwoty płatne jest w dniu podpisania zamówienia – umowy, a 50 % kwoty płatne jest w terminie 30 dni od daty podpisania zamówienia – umowy. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu podpisania zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać w Grecji na podstawie: ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży – paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

W Grecji nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Republice Greckiej:

ul. Chryssanthemon 22,

154 52 Paleo Psychiko Ateny.

Numer telefonu: +30 210 6797 700.

Przed podróżą do Grecji należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Grecka,GRC.html

Informacje dla osób podróżujących do Grecji znajdują się także tutaj (strona Ambasady Grecji w Warszawie): http://www.mfa.gr/missionsabroad/en/poland.html

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: grecki.

Waluta: euro.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

ATENY

ATENY

 

Ateny to stolica Grecji. W 2011 r. miasto liczyło ponad 3 mln mieszkańców.

Rozrywka

W mieście znajduje się wiele restauracji, pubów, klubów i dyskotek.

Historia i kultura

Ateny posiadają długą i bujną historię. W starożytności Ateny były miastem - państwem. Później miasto wchodziło m.in. w skład imperium Aleksandra Wielkiego, Cesarstwa Rzymskiego, Cesarstwa Bizantyńskiego, znajdowało się pod panowaniem Imperium Osmańskiego. W 1834 r. miasto zostało stolicą Grecji. W Atenach znajdują się liczne zabytki, m.in.: - Akropol, - Teatr Dionizosa, - Agora grecka i rzymska, - Łuk Hadriana, - kościoły bizantyńskie, inne. Podczas pobytu w mieście warto zobaczyć także słynną dzielnicę Aten - Plakę. W stolicy Grecji znajduje się Narodowe Muzeum Archeologiczne, które jest jednym z najważniejszych muzeów na świecie.

Read more