Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

LATO 2018: GRECJA, Ateny + Mykonos, 6 dni (09-14.05.2018 r.), śniadania: 2279,00 PLN/os. dorosła (4558,00 PLN/2 os. dorosłe)/5 noclegów (lot + prom + transfer + hotele ze śniadaniami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Ateny i Mykonos, Grecja.

TERMIN: 9 – 14 maja 2018 r. (6 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Miejsce wylotu: Warszawa (Modlin). Lot Warszawa (Modlin) – Ateny.

Wylot jest o godz. 19:10.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 20 cm i wadze do 10 kg).

Miejsce wylotu-powrót: Ateny, Grecja. Lot Ateny – Warszawa (Modlin).

Wylot jest o godz. 06:45.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 20 cm i wadze do 10 kg).

BAGAŻ REJESTROWANY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena w dwie strony):

  • bagaż do 20 kg (o wym. 149 x 119 x 171 cm): 210,00 PLN,

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE:

Ateny:

  • hotel Arion Hotel***, Ateny, Grecja.

Opis i położenie obiektu: Arion Hotel*** to hotel znajdujący się w centrum Aten – stolicy Grecji. Hotel posiada doskonałą lokalizację dla osób chcących zwiedzić stolicę Grecji – znajduje się niedaleko największych atrakcji turystycznych Aten. Hotel znajduje się w odległości ok. 34 km od lotniska.

W hotelu znajduje się czynna 24h recepcja. Obiekt posiada restaurację, bar oraz taras, z którego roztacza się piękny widok na miasto.

Hotel oferuje bezpłatny dostęp do internetu.

Pokój 2-osobowy standardowy dysponuje łazienką, suszarką do włosów, klimatyzacją, telewizorem, telefonem, mini lodówką i sejfem.

 

Mykonos:

  • hotel Pelican Art Town Hotel**, Mykonos, Grecja.

Opis i położenie obiektu: Pelican Art Town Hotel** to niewielki hotel znajdujący się w stolicy wyspy Mykonos.

Hotel posiada doskonałą lokalizację, idealną dla osób chcących zwiedzić stolicę wyspy – znajduje się tuż obok portu, muzeum i słynnych młynów na Mykonos. Hotel znajduje się w odległości ok. 4 km od portu.

W hotelu znajduje się czynna 24h recepcja i bar.

Hotel oferuje dostęp do internetu.

Pokój 2-osobowy standardowy dysponuje łazienką, suszarką do włosów, klimatyzacją, telewizorem, telefonem, lodówką, sejfem i balkonem lub tarasem.

WYŻYWIENIE: śniadania.

PROGRAM (3 noclegi w Atenach i 2 noclegi na Mykonos):

Dzień pierwszy: lot z Polski do Aten. Transfer do hotelu (nocleg w Atenach).

Dzień drugi: wypoczynek w Atenach (nocleg w Atenach).

Dzień trzeci: po śniadaniu – transfer z hotelu do portu w Pireusie. Rejs promem z Pireusu na Mykonos. Transfer do hotelu (nocleg na Mykonos).

Dzień czwarty: wypoczynek na Mykonos (nocleg na Mykonos).

Dzień piąty: po śniadaniu – transfer do portu. Rejs promem z Mykonos do Pireusu. Transfer z portu w Pireusie do Aten (nocleg w Atenach).

Dzień szósty: śniadanie, transfer na lotnisko. Lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE:

Ateny:

Ateny to stolica Grecji. W mieście znajduje się wiele atrakcji turystycznych. Hotel w Atenach znajduje się ok. 300 m od jednego z najważniejszych muzeów świata – Narodowego Muzeum Archeologicznego w Atenach. Obiekt znajduje się także niedaleko słynnej dzielnicy Plaka i starożytnego Akropolu (w odległości ok. 20 min. pieszo).

 

Mykonos:

Mykonos to słynna wśród turystów grecka wyspa na Morzu Egejskim. Na wyspie znajdują się liczne atrakcje turystyczne – piękny kościół Paraportiani, pochodzące z XVI w. wiatraki, Mała Wenecja, Muzeum Archeologiczne, Latarnia Armenistis czy pelikany, które stanowią niebywałą atrakcję turystyczną.

CENA: 2279,00 PLN/os. dorosła (4558,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena zawiera: lot w dwie strony, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 2 rejsy promem, transfery hotel-port i port-hotel-port oraz port-hotel, 5 noclegów w hotelach ze śniadaniami, opiekę podczas pobytu, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie, wydatków osobistych.

Płatność: 50 % kwoty płatne jest w terminie 7 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, a 50 % kwoty płatne jest w terminie do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać w Grecji na podstawie: ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży – paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

W Grecji nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Republice Greckiej:

ul. Chryssanthemon 22,

154 52 Paleo Psychiko Ateny.

Numer telefonu: +30 210 6797 700.

Przed podróżą do Grecji należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Grecka,GRC.html

Informacje dla osób podróżujących do Grecji znajdują się także tutaj (strona Ambasady Grecji w Warszawie): http://www.mfa.gr/missionsabroad/en/poland.html

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: grecki.

Waluta: euro.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

MYKONOS

MYKONOS

Mykonos to grecka wyspa w archipelagu Cykladów, leżącym na Morzu Egejskim. Głównym miastem wyspy jest Chora. Wyspa jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów ze względu na wyjątkowy klimat oraz dobrze rozwiniętą bazę turystyczną.

Rozrywka

Na wyspie znajduje się wiele restauracji i tawern, kawiarni, barów i dyskotek. Warto także odwiedzić Muzeum Archeologiczne czy zobaczyć słynne, XVI w. wiatraki.

Read more