Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

LATO 2018: GRECJA, Ateny + Santorini, 6 dni (09-14.05.2018 r.), śniadania: 2279,00 PLN/os. dorosła (4558,00 PLN/2 os. dorosłe)/5 noclegów (lot + prom + transfer + hotele ze śniadaniami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Ateny i Santorini, Grecja.

TERMIN: 9 – 14 maja 2018 r. (6 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Miejsce wylotu: Warszawa (Modlin). Lot Warszawa (Modlin) – Ateny.

Wylot jest o godz. 19:10.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 20 cm i wadze do 10 kg).

Miejsce wylotu-powrót: Ateny, Grecja. Lot Ateny – Warszawa (Modlin).

Wylot jest o godz. 06:45.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 20 cm i wadze do 10 kg).

BAGAŻ REJESTROWANY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena w dwie strony):

  • bagaż do 20 kg (o wym. 149 x 119 x 171 cm): 210,00 PLN,

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE:

Ateny:

  • hotel Arion Hotel***, Ateny, Grecja.

Opis i położenie obiektu: Arion Hotel*** to hotel znajdujący się w centrum Aten – stolicy Grecji. Hotel posiada doskonałą lokalizację dla osób chcących zwiedzić stolicę Grecji – znajduje się niedaleko największych atrakcji turystycznych Aten. Hotel znajduje się w odległości ok. 34 km od lotniska.

W hotelu znajduje się czynna 24h recepcja. Obiekt posiada restaurację, bar oraz taras, z którego roztacza się piękny widok na miasto.

Hotel oferuje bezpłatny dostęp do internetu.

Pokój 2-osobowy standardowy dysponuje łazienką, suszarką do włosów, klimatyzacją, telewizorem, telefonem, mini lodówką i sejfem.

Santorini:

  • hotel Nissos Thira Hotel**, Santorini, Grecja.

Opis i położenie obiektu: Nissos Thira Hotel** to niewielki hotel znajdujący się w stolicy wyspy Santorini – Firze.

Hotel posiada doskonałą lokalizację, idealną dla osób chcących zwiedzić stolicę wyspy – znajduje się 100 m od głównego placu miasta oraz 50 m od przystanku autobusowego. Hotel znajduje się w odległości ok. 9 km od portu.

W hotelu znajduje się czynna 24h recepcja.

Hotel oferuje bezpłatny dostęp do internetu.

Pokój 2-osobowy dysponuje łazienką, suszarką do włosów, klimatyzacją, telewizorem, telefonem, lodówką, sejfem i balkonem. Pokoje posiadają widok na ulicę lub na basen.

Basen:

W hotelu znajduje się basen zewnętrzny. Wokół basenu znajdują się leżaki i parasole.

WYŻYWIENIE: śniadania.

PROGRAM (3 noclegi w Atenach i 2 noclegi na Santorini):

Dzień pierwszy: lot z Polski do Aten. Transfer do hotelu (nocleg w Atenach).

Dzień drugi: wypoczynek w Atenach (nocleg w Atenach).

Dzień trzeci: po śniadaniu – transfer z hotelu do portu w Pireusie. Rejs promem z Pireusu na Santorini. Transfer do hotelu (nocleg na Santorni).

Dzień czwarty: wypoczynek na Santorini (nocleg na Santorini).

Dzień piąty: po śniadaniu – transfer z hotelu do portu. Rejs promem z Santorini do Pireusu. Transfer do hotelu (nocleg w Atenach).

Dzień szósty: śniadanie, transfer na lotnisko. Lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE:

Ateny:

Ateny to stolica Grecji. W mieście znajduje się wiele atrakcji turystycznych. Hotel w Atenach znajduje się ok. 300 m od jednego z najważniejszych muzeów świata – Narodowego Muzeum Archeologicznego w Atenach. Obiekt znajduje się także niedaleko słynnej dzielnicy Plaka i starożytnego Akropolu (w odległości ok. 20 min. pieszo).

Santorini:

Santorini to ogromnie popularna wśród turystów wulkaniczna wyspa znajdująca się w Grecji. Na wyspie znajduje się wiele atrakcji turystycznych: osiołki, stary, niewielki port do którego wiedzie droga, z której rozciągają się niesamowite widoki, Czerwona i Czarna Plaża, piękne kościółki, zachwycająca stara stolica wyspy – miasto Oia oraz wspaniała stolica – miasto Fira. Na tej wyjątkowej wyspie można także podziwiać wspaniałe wschody i zachody słońca.

CENA: 2279,00 PLN/os. dorosła (4558,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena zawiera: lot w dwie strony, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 2 rejsy promem, transfery hotel-port i port-hotel-port oraz port-hotel, 5 noclegów w hotelach ze śniadaniami, opiekę podczas pobytu, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie, wydatków osobistych.

Płatność: 50 % kwoty płatne jest w terminie 7 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, a 50 % kwoty płatne jest w terminie do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać w Grecji na podstawie: ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży – paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

W Grecji nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Republice Greckiej:

ul. Chryssanthemon 22,

154 52 Paleo Psychiko Ateny.

Numer telefonu: +30 210 6797 700.

Przed podróżą do Grecji należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Grecka,GRC.html

Informacje dla osób podróżujących do Grecji znajdują się także tutaj (strona Ambasady Grecji w Warszawie): http://www.mfa.gr/missionsabroad/en/poland.html

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: grecki.

Waluta: euro.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

SANTORINI

SANTORINI

Santorini to wulkaniczna wyspa w archipelagu Cykladów w Grecji, na Morzu Egejskim. Stolicą wyspy jest miasto Thira, a starą stolicą, urokliwe miasto Oia.

Wyspa jest znana z produkcji wina oraz pięknych krajobrazów, stanowi także jeden z najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych na świecie.

Rozrywka

Na wyspie znajduje się wiele restauracji, barów, tawern i dyskotek. Ponadto na wyspie znajdują się muzea.

Read more