Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

CYPR – LATO 2018: CYPR, PROTARAS, Narcissos Waterpark Resort****, 8 dni (07-14.05.2018 r.), all inclusive: 2379,00 PLN/os. dorosła (4758,00 PLN/2 os. dorosłe)/7 noclegów (lot + transfer + hotel z all inclusive + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Protaras, Cypr.

TERMIN: 7 – 14 maja 2018 r. (8 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Miejsce wylotu: Katowice. Lot Katowice – Larnaka.

Wylot jest o godz. 11:25.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (lub nadawany)/osoba (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg).

Miejsce wylotu-powrót: Larnaka, Cypr. Lot Larnaka – Katowice.

Wylot jest o godz. 16:15.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (lub nadawany)/osoba (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg).

BAGAŻ REJESTROWANY JEST MOŻLIWY ZA OPŁATĄ (cena za dwie strony):

  • bagaż rejestrowany do 20 kg (o wym. 149 x 119 x 171 cm): 278,00 PLN,
  • bagaż rejestrowany do 32 kg (o wym. 149 x 119 x 171 cm): 364,00 PLN.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: hotel Narcissos Waterpark Resort****, Protaras, Cypr.

Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00 i kończy o godz. 12:00.

Opis i położenie obiektu: odnowiony przez sezonem letnim 2018, urządzony w nowoczesnym stylu, hotel znajduje się w turystycznej miejscowości Protaras. Hotel leży w odległości ok. 65 od lotniska w Larnace.

W obiekcie znajduje się czynna 24h recepcja, restauracja i bar. Cały kompleks hotelowy jest otoczony ogrodem.

W sezonie letnim są organizowane animacje dla dzieci i występy na żywo.

W miejscach ogólnodostępnych (przy recepcji i basenach) jest bezpłatny dostęp do internetu.

Studio 2-osobowe dysponuje łazienką, klimatyzacją, telefonem, telewizorem, lodówką i balkonem lub tarasem. Sejf w pokoju jest za opłatą.

Plaża:

Hotel leży ok. 300 m od najbliższej, piaszczystej plaży. W odległości ok. 750 m znajduje się inna plaża – Green Bay. Leżaki i parasole na plażach płatne (ok. kilka euro za dwa leżaki i parasol/dzień).

Basena:

Hotel posiada basen zewnętrzny oraz aquapark ze zjeżdżalniami Wokół basenów znajdują się leżaki i parasole.

WYŻYWIENIE: all inclusive.

All inclusive kończy się wraz z wymeldowaniem (do godz. 12:00) w dniu wyjazdu.

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, transfer z lotniska w Larnace do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer z hotelu na lotnisko w Larnace. Lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: hotel znajduje się w miejscowości Protaras. Protaras jest turystyczną miejscowością, gdzie znajduje się wiele sklepów, restauracji, kawiarni i pubów. Wokół hotelu znajdują się restauracje, kawiarnie, puby i sklepy z pamiątkami.

Hotel leży także w odległości ok. 10 km od miejscowości Ayia Napa, będącej jednym z głównym turystycznych centrów Cypru. W Ayia Napa znajduje się wiele sklepów, restauracji czy dyskotek, ponadto w Ayia Napa jest m.in. park wodny i piękny, zabytkowy kościół.

Za dopłatą możliwe jest wykupienie wycieczek fakultatywnych, listę wycieczek można znaleźć w znajdującej się w menu zakładce „wycieczki fakultatywne“.

CENA: 2379,00 PLN/os. dorosła (4758,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena obejmuje: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 7 noclegów w hotelu (all inclusive), opiekę podczas pobytu na Cyprze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków i napojów innych niż wskazane w opisie czy wydatków osobistych.

Płatność: 20 % kwoty płatne jest w dniu podpisania zamówienia – umowy, 20 % kwoty płatne jest w terminie 30 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, 20 % kwoty płatne jest w terminie 60 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, 20 % kwoty płatne jest w terminie 90 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, zaś 20 % w terminie do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu podpisania zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać na Cyprze na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży: paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

Na Cyprze nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Nikozji:

Kennedy Avenue 12/14

Office 601, 1087

Numery telefonu: +35 722753517 lub +35 722668415

W trakcie pobytu na Cyprze Uczestnicy znajdują się pod opieką przedstawiciela organizatora.

Przed podróżą na Cypr należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie
Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Cypryjska,CYP.html

Szczegółowe informacje dla osób podróżujących na Cypr znajdują się także tutaj (strona Ambasady Republiki Cypryjskiej w Polsce):

http://www.mfa.gov.cy/mfa/Embassies/Embassy_Warsaw.nsf/DMLvisitingcyprus_ol/DMLvisitingcyprus_ol?OpenDocument

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: grecki (wielu mieszkańców wyspy zna także język angielski).

Waluta: euro.

Dodatkowe informacje: na Cyprze używa się tzw. „gniazdek angielskich“, stąd może okazać się, że aby móc korzystać z gniazdek elektrycznych trzeba posiadać adaptery (można je kupić np. w wielu sklepach na wyspie). Na wyspie obowiązuje lewostronny ruch drogowy.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

PROTARAS

PROTARAS

Protaras jest jednym z głównych ośrodków turystycznych Republiki Cypru, leży na południowym-wschodzie Cypru. Miejscowość znajduje się około 8 km od Ayia Napa oraz około 10 minut jazdy samochodem od Przylądka Greko.

W czasach starożytnych, w miejscu gdzie obecnie znajduje się Protaras, znajdowało się starożytne miasto-państwo Leukolla. Miasto to posiadało małą przystań, w której zatrzymał się w roku 306 p.n.e. Demetriusz I Poliorketes, czekając na Ptolemeusza I (Demetriusz i Ptolemeusz byli jednymi z kilku dowódców Aleksandra Wielkiego, którzy po śmierci Aleksandra podzielili pomiędzy siebie jego imperium). W wyniku bitwy Ptolemeusz został pokonany i uciekł do Egiptu, pozostawiając Cypr w rękach Demetriusza.

Protaras jest spokojniejszym miejscem niż Ayia Napa (znajduje się tutaj mniej klubów, dyskotek) i ma opinię miejsca bardziej przyjaznego dla rodzin, które przyjeżdżają spędzić wakacje na Cyprze, niż Ayia Napa.

Można się spotkać z określeniem Protaras jako „krainy wiatraków” (nawiązanie do znajdujących się tutaj w przeszłości licznych wiatraków).

W Protaras znajdują się piaszczyste plaże, a najbardziej znana z nich to Fig Tree Bay.

Rozrywka

W mieście można znaleźć wiele restauracji, tawern, park wodny, a nawet niewielkie oceanarium.

Historia i kultura

W czasach starożytnych, w miejscu gdzie obecnie znajduje się Protaras, znajdowało się starożytne miasto-państwo Leukolla. Miasto to posiadało małą przystań, w której zatrzymał się w roku 306 p.n.e. Demetriusz I Poliorketes, czekając na Ptolemeusza I (Demetriusz i Ptolemeusz byli jednymi z kilku dowódców Aleksandra Wielkiego, którzy po śmierci Aleksandra podzielili pomiędzy siebie jego imperium). W wyniku bitwy Ptolemeusz został pokonany i uciekł do Egiptu, pozostawiając Cypr w rękach Demetriusza.

Read more