Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

MAJÓWKA 2019 – GRUZJA: GRUZJA, Kutaisi, 8 dni (30.04-07.05.2019 r.), śniadania: 1679,00 PLN/os. dorosła (3358,00 PLN/2 os. dorosłe)/7 noclegów (lot + transfer + hotel ze śniadaniami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Kutaisi, Gruzja.

TERMIN: 30 kwietnia – 7 maja 2019 r. (8 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Miejsce wylotu: Wrocław. Lot Wrocław – Kutaisi.

Wylot jest o godz. 06:25.

W cenie jest bagaż podręczny (zabierany na pokład samolotu) o wym. 40 x 30 x 20 cm/osoba i bagaż rejestrowany (nadawany do luku) o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg/osoba.

Miejsce wylotu-powrót: Kutaisi, Gruzja. Lot Kutaisi – Warszawa (lotnisko Chopina).

Wylot jest o godz. 12:25.

W cenie jest bagaż podręczny (zabierany na pokład samolotu) o wym. 40 x 30 x 20 cm/osoba i bagaż rejestrowany (nadawany do luku) o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg/osoba.

DODATKOWY BAGAŻ REJESTROWANY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena w dwie strony/sztuka):

  • bagaż do 20 kg (o wym. 149 x 119 x 171 cm): 222,00 PLN.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: hotel Old Town Hotel***, Kutaisi, Gruzja.

Opis i położenie obiektu: Old Town Hotel*** to hotel znajdujący się w centrum miasta Kutaisi. Hotel posiada doskonałą lokalizację dla osób chcących zwiedzić miasto – znajduje się na Starym Mieście, niedaleko największych atrakcji turystycznych Kutaisi. Hotel znajduje się w odległości ok. 22 km od lotniska.

W hotelu znajduje się czynna 24h recepcja. Obiekt posiada restaurację (w której są podawane śniadania).

Hotel oferuje bezpłatny dostęp do internetu.

Pokój 2-osobowy standardowy dysponuje łazienką z suszarką do włosów, klimatyzacją, telewizorem,  telefonem i lodówką z mini barem (korzystanie z mini baru jest za opłatą – cennik znajduje się w pokoju).

WYŻYWIENIE: śniadania (podawane).

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski do Kutaisi. Transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko. Lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: Kutaisi to drugie co do wielkości miasto w Gruzji. W mieście i w okolicy  znajduje się wiele atrakcji turystycznych, w tym m.in.:

– katedra Bagrati (znajdująca się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO),

– cerkiew św. Jerzego,

– cerkiew Archanioła,

– ruiny twierdzy Ukimerioni,

– monastyr Gelati,

– fontanna Kolchidy.

CENA: 1679,00 PLN/os. dorosła (3358,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena zawiera: lot w dwie strony, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 7 noclegów (ze śniadaniami), opiekę podczas pobytu, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie, wydatków osobistych.

Płatność: 50 % kwoty jest płatne w dniu podpisania zamówienia – umowy, a 50 % kwoty jest płatne w terminie 30 dni od daty podpisania zamówienia – umowy. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu podpisania zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać w Gruzji na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 365 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży – dowód osobisty lub paszport.

Termin odbioru dowodu osobistego lub paszportu określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku. Czas oczekiwania na wydanie dowodu osobistego lub paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

W Gruzji nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Tbilisi:

ul. Oniashvili 24,

0160 Tbilisi (Saburtalo), Gruzja.

Numer telefonu: +995 322 920 398.

Przed podróżą do Gruzji należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Gruzja,GEO.html

Informacje dla osób podróżujących do Gruzji znajdują się także tutaj (strona Ambasady Gruzji w Warszawie): http://poland.mfa.gov.ge/index.php?sec_id=74&lang_id=POL

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 2 godziny.

Język urzędowy: gruziński.

Waluta: lari.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

GRUZJA

GRUZJA

 

Gruzja to państwo leżące na pograniczu Europy i Azji. Stolicą kraju jest Tbilisi, siedzibą parlamentu i miastem restauracji słynącej z najlepszych chinkali – Kutaisi (drugie co do wielkości miasto w Gruzji, po Tbilisi), a siedzibą sądu konstytucyjnego: Batumi.

Kraj liczy ok. 4 mln ludności i jest to kraj pełen kontrastów. Piękne krajobrazy, wspaniałe zabytki, doskonałe jedzenie i życzliwi ludzie – to wszystko sprawia, że stała się niezwykle popularnym kierunkiem podróży.

Gruzja posiada bujną historię i liczne atrakcje turystyczne i zabytki, m.in:

  • katedra Bagrati w Kutaisi,
  • Wielka Synagoga,
  • restauracje i winiarnie
  • bazary z lokalnymi produktami, przyprawami, itp.,
  • monaster Gelati, założony w 1106 r. (i znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO),
  • Rezerwat Sataplijski ze słynną jaskinią Sataplia,
  • jaskinia Prometeusza,
  • Warciche – miejsce narodzin gruzińskiego koniaku.

 


Read more