Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

MAROKO – WIOSNA 2020: Maroko, Essaoiura, Miramar Hotel*** + Agadir, Kenzi Europa**** + Marrakesz, Atlas Asni****, 8 dni (18-25.03.2020 r.), dwa posiłki/all inclusive/dwa posiłki: 2749,00 PLN/os. dorosła (5498,00 PLN/2 os. dorosłe)/7 noclegów (lot + transfer + hotele z dwoma posiłkami/all inclusive/dwoma posiłkami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Essaouira + Agadir + Marrakesz, Maroko.

TERMIN: 18 – 25 marca 2020 r. (8 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Bezpośredni lot.

Miejsce wylotu: Warszawa (lotnisko Chopina). Lot Warszawa (lotnisko Chopina) – Marrakesz.

Wylot jest o godz. 08:00.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 30 x 20 cm)/osoba.

Miejsce wylotu-powrót: Marrakesz, Maroko. Lot Marrakesz – Warszawa (lotnisko Chopina).

Wylot jest o godz. 13:35.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 30 x 20 cm)/osoba.

BAGAŻ DODATKOWY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena za sztukę/dwie strony):

 • duży bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg): 160,00 PLN,
 • bagaż rejestrowany do 10 kg (o wym. 55 x 40 x 23 cm): 186,00 PLN,
 • bagaż rejestrowany do 20 kg: 256,00 PLN,
 • bagaż rejestrowany do 32 kg: 380,00 PLN.

Dodatkowy bagaż można dowolnie dodawać, np. 1 bagaż na 2 osoby.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

Transfer z lotniska w Marrakeszu do hotelu Miramar*** w Essaouirze trwa ok. 2 godziny 30 minut.

TRANSFER HOTEL MIRAMAR*** W ESSAOUIRZE – HOTEL KENZI EUROPA**** W AGADIRZE: tak.

Transfer z hotelu w Essaouirze do hotelu w Agadirze trwa ok. 2 godziny 30 minut.

TRANSFER HOTEL KENZI EUROPA**** W AGADIRZE – HOTEL ATLAS ASNI*** W MARRAKESZU: tak.

Transfer z hotelu w Agadirze do hotelu w Marrakeszu trwa ok. 2 godziny 58 minut.

ZAKWATEROWANIE: 2 noclegi w hotelu Miramar***, Essaouira, Maroko + 4 noclegi w hotelu Kenzi Europa****, Agadir, Maroko + 1 nocleg w hotelu Atlas Asni****, Marrakesz, Maroko.

Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00 i kończy o godz. 12:00.

Opis i położenie obiektu: 

Essaouira:

Hotel Miramar*** znajduje się w mieście Essaouira w Maroku i posiada 42 pokoje. Hotel jest położony w odległości ok. 182 km od lotniska w Marrakeszu. W obiekcie znajduje się czynna 24h recepcja, restaurację z tarasem widokowym (widok na plażę i ocean) i restaurację, gdzie serwowane są śniadania.  Hotel posiada centrum SPA (korzystanie jest za opłatą – aktualny cennik znajduje się na recepcji). W hotelu jest możliwy bezpłatny dostęp do internetu w miejscach ogólnodostępnych (np. przy recepcji).

Pokój standardowy jest wyposażony m.in. w łazienkę, klimatyzację, telewizor i telefon.

Basen:

Hotel posiada niewielki basen wewnętrzny z brodzikiem dla dzieci (nie podgrzewany).

Plaża:

Hotel znajduje się na wprost piaszczystej, publicznej plaży. Leżaki i parasole na plaży bez opłat w części wydzielonej dla hotelu.

Agadir:

Hotel Kenzi Europa**** znajduje się w mieście Agadir w Maroku. Hotel jest położony w odległości ok. 300 m od centrum Agadiru i w odległości ok. 252 km od lotniska w Marrakeszu. Hotel posiada 236 pokoi  i jest urządzony w nowoczesnym stylu.

Hotel stanowi doskonały wybór na wakacyjny pobyt dla rodzin z dziećmi czy grup znajomych, ze względu na atrakcje oferowane dla dzieci i dorosłych.

W obiekcie znajduje się czynna 24h recepcja, restauracje, bary, sklep i kantor. Hotel posiada kort tenisowy, jest możliwość gry w siatkówkę, koszykówkę, badmintona, tenis stołowy i rzutki. Hotel oferuje możliwość gry w  Obiekt posiada siłownię i centrum fitness oraz SPA (korzystanie za opłatą). Hotel posiada plac zabaw dla dzieci i Mini Klub dla dzieci. Obiekt organizuje wieczorne występy na żywo i odbywają się animacje. Budynki hotelowe otoczone są zadbanym ogrodem.

W hotelu jest możliwy bezpłatny dostęp do internetu w miejscach ogólnodostępnych (np. przy recepcji).

Pokój rodzinny standardowy jest wyposażony m.in. w łazienkę, klimatyzację, telewizor, telefon i balkon lub taras. Pokój posiada widok na ląd.

Baseny:

Hotel posiada 3 baseny: basen wewnętrzny i baseny zewnętrzne (w tym jeden podgrzewany zimą) z brodzikiem ze zjeżdżalniami. Wokół basenów znajdują się leżaki i parasole.

Plaża:

Hotel znajduje się niedaleko (w odległości ok. 200 m) publicznej, piaszczystej plaży. Obiekt oferuje dla gości (bez opłat) parasole z leżakami na plaży. Możliwe jest wypożyczenie ręczników plażowych (za bezzwrotną opłatą w wys. 10,00 euro/sztuka).

Marrakesz:

Hotel Atlas Asni***, znajduje się w miejscowości Marrakesz w Maroku. Hotel jest urządzony w stylu marokańskim i położony w odległości ok. 5 km od lotniska w Marrakeszu. W obiekcie znajduje się czynna 24h recepcja i taras wypoczynkowy. Hotel posiada patio i niewielki basen. W hotelu jest możliwy bezpłatny dostęp do internetu w miejscach ogólnodostępnych (np. przy recepcji).

Pokój standardowy jest urządzony w marokańskim stylu i wyposażony m.in. w łazienkę, klimatyzację, telewizor i telefon. Sejf w pokoju jest dostępny za opłatą (ok. 2,50 euro/dzień). Lodówka w pokoju jest dostępna za opłatą (ok. 2,50 euro/dzień).

Basen:

Hotel posiada basen zewnętrzny.

WYŻYWIENIE: hotel Miramar*** w Essaouirze: dwa posiłki (bez wody, napojów i alkoholi do kolacji), hotel Kenzi Europa**** w Agadirze: all inclusive, a hotel Atlas Asni**** w Marrakeszu: dwa posiłki (bez wody, napojów i alkoholi do kolacji).

All inclusive obejmuje w hotelu Kenzi Europa**** w Agadirze obejmuje:

 • śniadania: 06:00 – 10:00,
 • obiady: 12:30 – 15:00,
 • podwieczorek: 16:00 – 17:00,
 • kolacje: 19:30 – 22:00,
 • napoje i alkohole lokalne w restauracji głównej i w wybranym barze: 10:00 – 23:00.

All inclusive w hotelu Kenzi Europa**** w Agadirze nie obejmuje:

 • posiłków innych niż wskazane powyżej,
 • napojów i alkoholi butelkowanych i importowanych,
 • minibaru,
 • szampana,
 • room service‘u.

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, lądowanie na lotnisku w Marrakeszu w Maroku i transfer do hotelu Miaramar*** w Essaouirze.

Dzień drugi: wypoczynek.

Dzień trzeci: transfer (o godz. 10:00 spod recepcji) z hotelu Miramar*** w Essaouirze do hotelu Kenzi Europa**** w Agadirze.

Dzień czwarty – szósty: wypoczynek.

Dzień siódmy: transfer (o godz. 10:00 spod recepcji) z hotelu Kenzi Europa****  w Agadirze do hotelu Atlas Asni**** w Marrakeszu.

Dzień ostatni: transfer z hotelu Atlas Asni**** w Marrakeszu na lotnisko w Marrakeszu i lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE:

Essaouira:

Hotel Miramar*** znajduje się w mieście Essaouira w Maroku, które jest turystyczną miejscowością położoną na Oceanem Atlantyckim. W Essaouirze znajdują się liczne atrakcje turystyczne, m.in.:

 • Medyna,
 • Mellah (kwartał żydowski),
 • synagoga Slat Lkahal,
 • Plac Moulay Hassan,
 • forteca Castelo Real de Mogador,
 • zabytkowy port z malowanymi na niebiesko, łodziami rybackimi,
 • mury obronne,
 • Wielki Meczet,
 • Galeria Damgaarda.

Agadir:

Hotel Kenzi Europa**** znajduje się w mieście Agadir w Maroku, które jest znanym centrum turystycznym. W Agadirze znajdują się liczne atrakcje turystyczne, m.in.:

 • Medyna,
 • ruiny cytadeli z XVI w.,
 • Crocopark,
 • Paradise Valley,
 • targowisko arabskie (souk),
 • promenada.

Marrakesz:

Hotel Atlas Asni**** znajduje się w centrum Marrakeszu w Maroku. Marrakesz jest znanym miastem turystycznym w Maroku, znajdują się tutaj liczne atrakcje, m.in.:

 • Medyna,
 • mury obronne i bramy miejskie,
 • meczet i medresa Alego ibn Jusufa,
 • nekropolia Sadytów,
 • plac Dżami al-Fana,
 • liczne ogrody (w tym m.in. Ogrody Agdal),
 • targowisko arabskie (souk).

Za dopłatą możliwe jest wykupienie wycieczek fakultatywnych, listę wycieczek można znaleźć w znajdującej się w menu zakładce „wycieczki fakultatywne“.

CENA: 2749,00 PLN/os. dorosła (5498,00 PLN/2 os. dorosłe).

WAŻNA INFORMACJA: w Maroku, na recepcji w hotelach (w momencie meldowania się) pobierany jest podatek turystyczny w wysokości: 1,60 euro/osoba doba w hotelu w Essaouirze,  1,60 euro/osoba/doba w hotelu w Agadirze i 2,50 euro/osoba/doba w hotelu w Marrakeszu. Zapłaty podatku dokonują samodzielnie uczestnicy wycieczki.

Cena zawiera: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko i transfer hotel-hotel-hotel, 7 noclegów (2 z dwoma posiłkami, 4 z all inclusive/1 z dwoma posiłkami), opiekę podczas pobytu w Maroku, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie czy wydatków osobistych.

Płatność: 50 % kwoty jest płatne w dniu podpisania zamówienia – umowy, a 50 % kwoty jest płatne w terminie 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu zawarcia zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać w Maroku na podstawie ważnego paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży: paszport.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

Na lotnisku, zarówno po przylocie, jak i przed odlotem, każdy turysta ma obowiązek wypełnić tzw. kartę policyjną. Należy wpisać tam swoje imię i nazwisko, miejsce zakwaterowania, długość pobytu, numer paszportu oraz wykonywany zawód.

Przy przekraczaniu granicy władze marokańskie mogą żądać udokumentowania odpowiednich środków finansowych na pobyt (gotówka, karty kredytowe, wyciąg z konta itp.).

W Maroku nie są wymagane szczepienia ochronne.

Przed podróżą należy zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).

Ambasada RP w Królestwie Maroka:

23, rue Oqbah,

BP 425, Rabat,

Telefon: +212 672 41 99 33 lub +212 537 77 17 91,

Fax: +212 537 77 53 20.

Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A.

W trakcie pobytu w Maroku Uczestnicy znajdują się pod opieką przedstawiciela organizatora.

Przed podróżą do Maroka należy zapoznać się z informacjami znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Krolestwo,Maroka,MAR.html

Informacje dla osób podróżujących do Maroka znajdują się także tutaj (strona Ambasady Królestwa Maroka w Polsce): http://emaroko.org/ambasada/

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski.

Język: arabski, tamazight. Wielu mieszkańców zna także język francuski i angielski.

Waluta: dirham marokański (MAD).

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

MAROKO

MAROKO

Maroko to kraj położony w Afryce. Stolicą państwa jest Rabat. Głównym ośrodkiem turystycznym Maroka jest miasto Agadir położone nad Oceanem Atlantyckim. Innym dużym miastem jest Marrakesz.


Read more