Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

PORTUGALIA – LATO 2018: Cotovia, apartament, 15 dni (02-17.07.2018 r.): 3629,00 PLN/os. dorosła (7258,00 PLN/2 os. dorosłe)/14 noclegów (lot + transfer + apartament bez wyżywienia + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Cotovia (ok. 41 km od Lizbony), Portugalia.

TERMIN: 2 – 17 lipca 2018 r. (15 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Miejsce wylotu: Warszawa (lotnisko Chopina). Lot Warszawa (lotnisko Chopina) – Lizbona.

Wylot jest o godz. 21:30.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (lub nadawany)/osoba (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg).

Miejsce wylotu-powrót: Lizbona, Portugalia. Lot Lizbona – Warszawa (lotnisko Chopina).

Wylot jest o godz. 01:30.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (lub nadawany)/osoba (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg).

BAGAŻ REJESTROWANY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena w dwie strony):

  • bagaż do 20 kg (o wym. 149 x 117 x 171 cm): 296,00 PLN,
  • bagaż do 32 kg (o wym. 149 x 117 x 171 cm): 358,00 PLN.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: apartament w miejscowości Cotovia, Portugalia.

Opis i położenie obiektu: apartament znajduje się w klimatycznym pensjonacie, który jest w miejscowości Cotovia. Pensjonat znajduje się ok. 34 km od Lizbony i w odległości ok. 41 km od lotniska w Lizbonie. Pensjonat posiada 4 pokoje.

W pensjonacie znajduje się niewielki basen zewnętrzny. Do dyspozycji pozostaje wyposażona kuchnia (gdzie jest m.in. ekspress do kawy), gdzie można np. przygotowywać posiłki. Są także: grill i piece na drewno.

Pensjonat posiada ogród wyposażony w meble ogrodowe (stoliki, krzesła, itp.).

W pensjonacie jest dostępny internet.

Pokój 2-osobowy dysponuje łazienką, telewizorem z telewizją kablową, wentylatorem pod sufitem i balkonem z widokiem na basen i ogród. Pokój posiada mini bar (za opłatą).

Basen:

Pensjonat, gdzie znajduje się apartament, dysponuje niewielkim basenem zewnętrznym.

Plaża:

W odległości ok. 1-2 minuty pieszo od apartamentu znajduje się przystanek autobusowy skąd można min. dojechać do pięknej plaży w Sesimbrze (ok. 10 minut jazdy autobusem).

WYŻYWIENIE: bez wyżywienia.

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko, lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: apartament znajduje się w pensjonacie leżącym w miasteczku Cotovia. Wokół pensjonatu, gdzie znajduje się apartament są kawiarenki, restauracje i sklepy, gdzie można np. zjeść śniadania, obiady i kolacje.

W odległości ok. 2-3 km od apartamentu znajduje się pochodzący z XII w. zamek, z którego rozciągają się malownicze widoki na okolicę.

W odległości ok. 1-2 minut pieszo od pensjonatu znajduje się przystanek autobusowy skąd można dojechać (ok. 10 minut jazdy) do malowniczego miasteczka Sesimbra, gdzie znajduje się piękna plaża.

Lizbona znajduje się w odległości ok. 34 km od apartamentu, jest stolicą i największym miastem w Portugalii. Stolica Portugalii jest centrum kulturowym kraju. W mieście i w okolicy znajdują się liczne zabytki (w tym 3 zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: klasztor Hieronimitów, Torre de Belem i pałac w Sintrze. Inne warte zobaczenia zabytki miasta to m.in.:

– zamek św. Jerzego,
– katedra Se,
– Pomnik Odkrywców,
– bazylika Estrela.

Licznych turystów przyciąga także słynna dzielnica Lizbony – Alfama, gdzie znajduje się najstarsza część miasta. Dzielnica jest pełna kolorów, kawiarni serwujących doskonałą kawę i pubów. Uliczki w dzielnicy są wąskie i kręte, brukowane kostką. W Alfamie narodziło się pod koniec XIX wieku fado – słynna portugalska muzyka.

CENA: 3629,00 PLN/os. dorosła (7258,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena zawiera: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 14 noclegów (bez wyżywienia), opiekę podczas pobytu, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie, wydatków osobistych.

Płatność: 50 % kwoty płatne jest w dniu podpisania zamówienia – umowy, zaś 50 % w terminie do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać w Portugalii na podstawie: ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży – paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

W Portugalii nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Republice Portugalii:

Avenida das Descobertas 2,

1400-092 Lizbona, Portugalia.

Numer telefonu: +351 21 304 14 10.

Przed podróżą do Portugalii należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Portugalska,PRT.html

Informacje dla osób podróżujących do Portugalii znajdują się także tutaj (strona Ambasady Portugalii w Warszawie): http://ambasada-portugalii.pl/pl/

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski – 1 godzina.

Język: portugalski.

Waluta: euro.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

LIZBONA

LIZBONA

 

Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. Miasto (aglomeracja) liczy ok. 3 mln mieszkańców.

Stolica Portugalii jest centrum finansowym i kulturowym kraju.

W mieście i w okolicy znajdują się liczne zabytki (w tym 3 zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: klasztor Hieronimitów, Torre de Belem i pałac w Sintrze.

Inne warte zobaczenia zabytki miasta to m.in.:

  • zamek św. Jerzego,
  • katedra Se,
  • Pomnik Odkrywców,
  • bazylika Estrela.

Licznych turystów przyciąga także słynna dzielnica Lizbony – Alfama, gdzie znajduje się najstarsza część miasta. Dzielnica jest pełna kolorów, kawiarni serwujących doskonałą kawę i pubów. Uliczki w dzielnicy są wąskie i kręte, brukowane kostką. To właśnie w Alfamie narodziło się pod koniec XIX wieku fado – słynna portugalska muzyka.


Read more