Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

PORTUGALIA – LATO 2018: PORTUGALIA, Cascais (Wybrzeże Lizbońskie), Hotel Baia***, 7 dni (20-27.05.2018 r.), śniadania: 2449,00 PLN/osoba (4898,00 PLN/2 osoby)/7 noclegów (lot + transfer + hotel ze śniadaniami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Cascais (Wybrzeże Lizbońskie), Portugalia.

TERMIN: 20 – 27 maja 2018 r. (7 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Miejsce wylotu: Katowice. Lot Katowice – Lizbona.

Wylot jest o godz. 17:55.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (lub nadawany)/osoba (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg).

Miejsce wylotu-powrót: Lizbona, Portugalia. Lot Lizbona – Katowice.

Wylot jest o godz. 21:30.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (lub nadawany)/osoba (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg).

BAGAŻ REJESTROWANY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena w dwie strony):

  • bagaż do 20 kg (o wym. 149 x 119 x 171 cm): 324,00 PLN,
  • bagaż do 32 kg (0 wym. 149 x 119 x 171 cm): 394,00 PLN.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

Indywidualny, bezpośredni transfer (bezpośredni transfer z lotniska do Hotel Baia***, bez zatrzymywania się po drodze w innych hotelach).

ZAKWATEROWANIE: hotel Baia***, Cascais (Wybrzeże Lizbońskie), Portugalia.

Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00 i kończy o godz. 12:00.

Opis i położenie obiektu: hotel Baia*** to ciekawy i klimatyczny hotel znajdujący się w pięknej miejscowości Cascais. Cascais stało się znane już w XIX w. jako miejsce wypoczynku portugalskiej rodziny królewskiej. W mieście znajduje się port jachtowy i kilka kilometrów plaż. Hotel znajduje się 30 km od Lizbony i w odległości ok. 31 km od lotniska w Lizbonie.

W hotelu znajduje się restauracja z tarasem, basen wewnętrzny, znajdujący się na dachu taras do opalania, czynna 24h recepcja i dwa bary (w tym bar główny z tarasem).

Pokój 2-osobowy standardowy dysponuje łazienką, klimatyzacją, telewizorem, telefonem i suszarką do włosów.

WYŻYWIENIE: śniadania.

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko, lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: hotel znajduje się w malowniczym mieście Cascais, które stało się znane już w XIX w. jako miejsce wypoczynku rodziny królewskiej. W mieście znajduje się port jachtowy i kilka kilometrów plaż. Tuż obok hotelu znajduje się warte zwiedzenia Camara Municipal de Cascais czy Praia da Ribeira de Cascais.

Lizbona znajduje się w odległości 30 km od hotelu i jest stolicą i największym miastem w Portugalii. Stolica Portugalii jest centrum kulturowym kraju. W mieście i w okolicy znajdują się liczne zabytki (w tym 3 zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: klasztor Hieronimitów, Torre de Belem i pałac w Sintrze.

Inne warte zobaczenia zabytki miasta to m.in.:

– zamek św. Jerzego,
– katedra Se,
– Pomnik Odkrywców,
– bazylika Estrela.

Licznych turystów przyciąga także słynna dzielnica Lizbony – Alfama, gdzie znajduje się najstarsza część miasta. Dzielnica jest pełna kolorów, kawiarni serwujących doskonałą kawę i pubów. Uliczki w dzielnicy są wąskie i kręte, brukowane kostką. W Alfamie narodziło się pod koniec XIX wieku fado – słynna portugalska muzyka.

CENA: 2449,00 PLN/osoba (4898,00 PLN/2 osoby).

Cena zawiera: lot, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 7 noclegów w hotelu ze śniadaniami, opiekę podczas pobytu, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie, wydatków osobistych.

Płatność: 20 % kwoty płatne jest w terminie 7 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, 50 % kwoty płatne jest w terminie 120 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej, 20 % kwoty jest w terminie 60 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej, zaś 10 % w terminie do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać w Portugalii na podstawie: ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży – paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

W Portugalii nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Republice Portugalii:

Avenida das Descobertas 2,

1400-092 Lizbona, Portugalia.

Numer telefonu: +351 21 304 14 10.

Przed podróżą do Portugalii należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Portugalska,PRT.html

Informacje dla osób podróżujących do Portugalii znajdują się także tutaj (strona Ambasady Portugalii w Warszawie): http://ambasada-portugalii.pl/pl/

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski – 1 godzina.

Język: portugalski.

Waluta: euro.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

LIZBONA

LIZBONA

 

Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. Miasto (aglomeracja) liczy ok. 3 mln mieszkańców.

Stolica Portugalii jest centrum finansowym i kulturowym kraju.

W mieście i w okolicy znajdują się liczne zabytki (w tym 3 zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: klasztor Hieronimitów, Torre de Belem i pałac w Sintrze.

Inne warte zobaczenia zabytki miasta to m.in.:

  • zamek św. Jerzego,
  • katedra Se,
  • Pomnik Odkrywców,
  • bazylika Estrela.

Licznych turystów przyciąga także słynna dzielnica Lizbony – Alfama, gdzie znajduje się najstarsza część miasta. Dzielnica jest pełna kolorów, kawiarni serwujących doskonałą kawę i pubów. Uliczki w dzielnicy są wąskie i kręte, brukowane kostką. To właśnie w Alfamie narodziło się pod koniec XIX wieku fado – słynna portugalska muzyka.


Read more