Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

PORTUGALIA – LATO 2019: PORTUGALIA, Lizbona, Convento do Salvador***, 4 dni (03-06.06.2019 r.), śniadania: 1598,00 PLN/os. dorosła (3196,00 PLN/2 os. dorosłe)/3 noclegi (lot + transfer + hotel ze śniadaniem + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Lizbona, Portugalia.

TERMIN: 3 – 6 czerwca 2019 r. (4 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Miejsce wylotu: Warszawa (Modlin). Lot Warszawa (Modlin) – Lizbona.

Wylot jest o godz. 13:05.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 20 x 25 cm).

Miejsce wylotu-powrót: Lizbona, Portugalia. Lot Lizbona – Warszawa (Modlin).

Wylot jest o godz. 16:10.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 40 x 20 x 25 cm).

BAGAŻ DODATKOWY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena w dwie strony):

 • bagaż pokładowy do 10 kg (o wym. 55 x 40 x 20 cm): 58,00 PLN,
 • bagaż do luku do 10 kg (0 wym. 55 x 40 x 20 cm): 76,00 PLN,
 • bagaż do luku do 20 kg: 210,00 PLN.

Bagaż można dodawać elastycznie – np. 1 bagaż dodatkowy na 2 osoby.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak

ZAKWATEROWANIE: hotel Convento do Salvador***, Lizbona, Portugalia.

Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00 i kończy się o godz. 12:00.

Opis i położenie obiektu: Convento do Salvador*** to nowoczesny hotel położony w sercu Lizbony – w popularnej wśród turystów, kolorowej, zabytkowej dzielnicy miasta: Alfama. Hotel leży w odległości ok. 8 km od lotniska.

To doskonała propozycja pobytu dla osób zainteresowanych zwiedzeniem Lizbony i chcących poczuć niesamowity klimat tego pięknego miasta. Obiekt znajduje się tuż obok najważniejszych zabytków miasta (np. do zamku św. Jerzego można dojść w kilka minut pieszo). Z hotelu można podziwiać piękny widok na miasto i rzekę Tag.

W hotelu znajduje się czynna 24h recepcja i bar.

Hotel oferuje bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu.

Pokój 2-osobowy dysponuje łazienką, klimatyzacją, telewizorem, telefonem i suszarką do włosów.

WYŻYWIENIE: śniadania.

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko, lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. Stolica Portugalii jest centrum kulturowym kraju. W mieście i w okolicy znajdują się liczne zabytki (w tym 3 zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: klasztor Hieronimitów, Torre de Belem i pałac w Sintrze.

Inne warte zobaczenia zabytki miasta to m.in.:

 • zamek św. Jerzego (znajduje się w odległości kilku minut pieszo od hotelu),
 • katedra Se,
 • Pomnik Odkrywców,
 • bazylika Estrela.

Licznych turystów przyciąga także słynna dzielnica Lizbony – Alfama, gdzie znajduje się najstarsza część miasta. To właśnie w Alfamie znajduje się hotel Convento do Salvador*** Dzielnica jest pełna kolorów, kawiarni serwujących doskonałą kawę i pubów. Uliczki w dzielnicy są wąskie i kręte, brukowane kostką. W Alfamie narodziło się pod koniec XIX wieku fado – słynna portugalska muzyka.

CENA: 1598,00 PLN/os. dorosła (3196,00 PLN/2 os. dorosłe).

WAŻNA INFORMACJA: w hotelu, podczas meldowania się, pobierana jest opłata lokalna (od każdej osoby w wieku powyżej 13 lat) w wysokości 2 euro/osoba/doba. Zapłaty podatku dokonują samodzielnie uczestnicy wycieczki.

Cena zawiera: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 3 noclegi (ze śniadaniami), opiekę podczas pobytu, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie, wydatków osobistych.

Płatność: 50 % kwoty jest płatne w dniu podpisania zamówienia – umowy, a 50 % kwoty jest płatne w terminie 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać w Portugalii na podstawie: ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży – paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

W Portugalii nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Republice Portugalii:

Avenida das Descobertas 2,

1400-092 Lizbona, Portugalia.

Numer telefonu: +351 21 304 14 10.

Przed podróżą do Portugalii należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Portugalska,PRT.html

Informacje dla osób podróżujących do Portugalii znajdują się także tutaj (strona Ambasady Portugalii w Warszawie): http://ambasada-portugalii.pl/pl/

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski – 1 godzina.

Język: portugalski.

Waluta: euro.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

LIZBONA

LIZBONA

 

Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. Miasto (aglomeracja) liczy ok. 3 mln mieszkańców.

Stolica Portugalii jest centrum finansowym i kulturowym kraju.

W mieście i w okolicy znajdują się liczne zabytki (w tym 3 zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: klasztor Hieronimitów, Torre de Belem i pałac w Sintrze.

Inne warte zobaczenia zabytki miasta to m.in.:

 • zamek św. Jerzego,
 • katedra Se,
 • Pomnik Odkrywców,
 • bazylika Estrela.

Licznych turystów przyciąga także słynna dzielnica Lizbony – Alfama, gdzie znajduje się najstarsza część miasta. Dzielnica jest pełna kolorów, kawiarni serwujących doskonałą kawę i pubów. Uliczki w dzielnicy są wąskie i kręte, brukowane kostką. To właśnie w Alfamie narodziło się pod koniec XIX wieku fado – słynna portugalska muzyka.


Read more