Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

PORTUGALIA – WIOSNA 2019: PORTUGALIA, Lizbona, Fenicius Charme Hotel***, 5 dni (12-16.04.2019 r.), śniadania: 1649,00 PLN/os. dorosła (3298,00 PLN/2 os. dorosłe)/4 noclegi (lot + transfer + hotel ze śniadaniem + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Lizbona, Portugalia.

TERMIN: 12 – 16 kwietnia 2019 r. (5 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Miejsce wylotu: Warszawa (lotnisko Chopina). Lot Warszawa (lotnisko Chopina) – Lizbona.

Wylot jest o godz. 21:20.

W cenie zawarty jest lot z bagażem podręcznym (o wym. 40 x 30 x 20 cm)/osoba.

Miejsce wylotu-powrót: Lizbona, Portugalia. Lot Lizbona – Warszawa (lotnisko Chopina).

Wylot jest o godz. 01:15.

W cenie zawarty jest lot z bagażem podręcznym (o wym. 40 x 30 x 20 cm)/osoba.

DODATKOWY BAGAŻ JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena w dwie strony/sztuka):

  • bagaż pokładowy do 10 kg (o wym. 55 x 40 x 23 cm): 98,00 PLN,
  • bagaż do luku do 10 kg (o wym. 55 x 40 x 23 cm): 146,00 PLN,
  • bagaż do luku do 20 kg: 262,00 PLN,
  • bagaż do luku do 32 kg: 395,00 PLN.

Dodatkowy bagaż można dodawać elastycznie, np. 1 bagaż na 2 osoby.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: Fenicius Charme Hotel***, Lizbona, Portugalia.

Opis i położenie obiektu: Fenicius Charme Hotel*** to nowoczesny, wygodny hotel położony w centrum Lizbony. To doskonała propozycja pobytu dla osób zainteresowanych zwiedzeniem Lizbony i chcących poczuć niesamowity klimat tego pięknego miasta. Obiekt znajduje się niedaleko najważniejszych zabytków miasta, ponadto niedaleko hotelu znajdują się restauracje, w których można spróbować dań kuchni lokalnej. Hotel leży w odległości ok. 5 km od lotniska.

W hotelu znajduje się czynna 24h recepcja i bar (czynny do godz. 22:00, oferuje napoje bezalkoholowe). Obiekt posiada taras, z którego roztacza się widok na miasto.

Hotel oferuje bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu.

WAŻNA INFORMACJA: w hotelu, podczas meldowania się, pobierana jest opłata lokalna (od każdej osoby w wieku powyżej 13 lat) w wysokości 1 euro/osoba/doba.

Pokój 2-osobowy dysponuje łazienką (z zestawem kosmetyków), klimatyzacją, sejfem, telewizorem, telefon i suszarką do włosów.

WYŻYWIENIE: śniadania (w godz. 07:00 – 10:00, w formie bufetu).

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko, lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. Stolica Portugalii jest centrum kulturowym kraju. W mieście i w okolicy znajdują się liczne zabytki (w tym 3 zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: klasztor Hieronimitów, Torre de Belem i pałac w Sintrze.

Inne warte zobaczenia zabytki miasta to m.in.:

– zamek św. Jerzego (znajduje się w odległości kilku minut pieszo od hotelu),
– katedra Se,
– Pomnik Odkrywców,
– bazylika Estrela.

Licznych turystów przyciąga także słynna dzielnica Lizbony – Alfama, gdzie znajduje się najstarsza część miasta. Dzielnica jest pełna kolorów, kawiarni serwujących doskonałą kawę i pubów. Uliczki w dzielnicy są wąskie i kręte, brukowane kostką. W Alfamie narodziło się pod koniec XIX wieku fado – słynna portugalska muzyka.

CENA: 1649,00 PLN/os. dorosła (3298,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena zawiera: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 4 noclegi (ze śniadaniami), opiekę podczas pobytu, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie, wydatków osobistych.

Płatność: 50 % kwoty jest płatne w dniu podpisania zamówienia – umowy, a 50 % kwoty jest płatne w terminie 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu podpisania zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać w Portugalii na podstawie: ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży – paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

W Portugalii nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Republice Portugalii:

Avenida das Descobertas 2,

1400-092 Lizbona, Portugalia.

Numer telefonu: +351 21 304 14 10.

Przed podróżą do Portugalii należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Portugalska,PRT.html

Informacje dla osób podróżujących do Portugalii znajdują się także tutaj (strona Ambasady Portugalii w Warszawie): http://ambasada-portugalii.pl/pl/

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski – 1 godzina.

Język: portugalski.

Waluta: euro.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

LIZBONA

LIZBONA

 

Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. Miasto (aglomeracja) liczy ok. 3 mln mieszkańców.

Stolica Portugalii jest centrum finansowym i kulturowym kraju.

W mieście i w okolicy znajdują się liczne zabytki (w tym 3 zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: klasztor Hieronimitów, Torre de Belem i pałac w Sintrze.

Inne warte zobaczenia zabytki miasta to m.in.:

  • zamek św. Jerzego,
  • katedra Se,
  • Pomnik Odkrywców,
  • bazylika Estrela.

Licznych turystów przyciąga także słynna dzielnica Lizbony – Alfama, gdzie znajduje się najstarsza część miasta. Dzielnica jest pełna kolorów, kawiarni serwujących doskonałą kawę i pubów. Uliczki w dzielnicy są wąskie i kręte, brukowane kostką. To właśnie w Alfamie narodziło się pod koniec XIX wieku fado – słynna portugalska muzyka.


Read more