Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

PORTUGALIA – ZIMA 2018: PORTUGALIA, Lizbona, Portugal Boutique City Hotel****, 5 dni (09-13.02.2018 r.), śniadania: 1689,00 PLN/os. dorosła (3378,00 PLN/2 os. dorosłe)/4 noclegi (lot + transfer + hotel ze śniadaniem + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Lizbona, Portugalia.

TERMIN: 9 – 13 luty 2018 r. (5 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Miejsce wylotu: Warszawa (lotnisko Chopina). Lot Warszawa (lotnisko Chopina) – Lizbona.

Wylot jest o godz. 21:45.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg).

Miejsce wylotu-powrót: Lizbona, Portugalia. Lot Lizbona – Warszawa (lotnisko Chopina).

Wylot jest o godz. 01:25.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg).

BAGAŻ REJESTROWANY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena w dwie strony):

  • bagaż do 20 kg: 210,00 PLN,
  • bagaż do 32 kg: 270,00 PLN.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak

ZAKWATEROWANIE: Portugal Boutique City Hotel****, Lizbona, Portugalia.

Opis i położenie obiektu: Portugal Boutique City Hotel**** to przepiękny hotel doskonale położony – w sercu Lizbony. Hotel dysponuje 53 pokojami zaprojektowanymi przez znanych portugalskich projektów. Obiekt znajduje się w odległości ok. 6-7 km od lotniska w Lizbonie.

To doskonała propozycja pobytu dla osób zainteresowanych zwiedzeniem Lizbony i chcących poczuć niesamowity klimat tego pięknego miasta. Obiekt znajduje się tuż obok najważniejszych zabytków miasta – m.in. 200 m do Placu Rossio i niedaleko do zamku św. Jerzego. Słynna dzielnica Alfama (najstarsza część Lizbony) znajduje się w odległości ok. 15 min. spacerem od hotelu.

W hotelu znajduje się czynna 24h recepcja i bar z tarasem, z którego rozciąga się piękny widok na miasto.

Hotel oferuje bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu.

Pokój 2-osobowy dysponuje łazienką, klimatyzacją, telewizorem, telefonem i suszarką do włosów.

W momencie zameldowania jest pobierana opłata turystyczna w wys. 1,00 euro/osoba/doba.

WYŻYWIENIE: śniadania.

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko, lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. Stolica Portugalii jest centrum kulturowym kraju. W mieście i w okolicy znajdują się liczne zabytki (w tym 3 zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: klasztor Hieronimitów, Torre de Belem i pałac w Sintrze.

Inne warte zobaczenia zabytki miasta to m.in.:

– zamek św. Jerzego,
– katedra Se,
– Pomnik Odkrywców,
– bazylika Estrela.

Licznych turystów przyciąga także słynna dzielnica Lizbony – Alfama, gdzie znajduje się najstarsza część miasta. Dzielnica jest pełna kolorów, kawiarni serwujących doskonałą kawę i pubów. Uliczki w dzielnicy są wąskie i kręte, brukowane kostką. W Alfamie narodziło się pod koniec XIX wieku fado – słynna portugalska muzyka.

CENA: 1689,00 PLN/os. dorosła (3378,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena zawiera: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 4 noclegi w hotelu ze śniadaniami, opiekę podczas pobytu, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie, wydatków osobistych.

Płatność: 100 % kwoty płatne jest w momencie podpisania zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać w Portugalii na podstawie: ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży – paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

W Portugalii nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Republice Portugalii:

Avenida das Descobertas 2,

1400-092 Lizbona, Portugalia.

Numer telefonu: +351 21 304 14 10.

Przed podróżą do Portugalii należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Portugalska,PRT.html

Informacje dla osób podróżujących do Portugalii znajdują się także tutaj (strona Ambasady Portugalii w Warszawie): http://ambasada-portugalii.pl/pl/

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski – 1 godzina.

Język: portugalski.

Waluta: euro.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

LIZBONA

LIZBONA

 

Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. Miasto (aglomeracja) liczy ok. 3 mln mieszkańców.

Stolica Portugalii jest centrum finansowym i kulturowym kraju.

W mieście i w okolicy znajdują się liczne zabytki (w tym 3 zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: klasztor Hieronimitów, Torre de Belem i pałac w Sintrze.

Inne warte zobaczenia zabytki miasta to m.in.:

  • zamek św. Jerzego,
  • katedra Se,
  • Pomnik Odkrywców,
  • bazylika Estrela.

Licznych turystów przyciąga także słynna dzielnica Lizbony – Alfama, gdzie znajduje się najstarsza część miasta. Dzielnica jest pełna kolorów, kawiarni serwujących doskonałą kawę i pubów. Uliczki w dzielnicy są wąskie i kręte, brukowane kostką. To właśnie w Alfamie narodziło się pod koniec XIX wieku fado – słynna portugalska muzyka.


Read more