Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

WŁOCHY – LATO 2018: Włochy, Zambrone, Park Oasi Residence***, 8 dni (09-15.05.2018 r.), dwa posiłki: 5392,00 PLN/2 os. dorosłe + 1 dziecko w wieku 2-12 lat/7 noclegów (lot + transfer + hotel z dwoma posiłkami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Zambrone (Kalabria), Włochy.

TERMIN: 9 – 16 maja 2018 r. (8 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Miejsce wylotu: Warszawa (lotnisko Chopina). Lot Warszawa (lotnisko Chopina) – Lamezia Terme.

Wylot jest o godz. 13:55.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg)/osoba.

Miejsce wylotu-powrót: Lamezia di Terme, Kalabria (Włochy). Lot Lamezia Terme – Warszawa (lotnisko Chopina).

Wylot jest o godz. 16:50.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg)/osoba.

BAGAŻ REJESTROWANY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena w dwie strony):

  • bagaż do 20 kg: 182,00 PLN,
  • bagaż do 32 kg: 234,00 PLN.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: hotel Park Oasi Residence***, Zambrone (Kalabria), Włochy.

Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00 i kończy o godz. 12:00.

Opis i położenie obiektu: niewielki, rodzinny hotel znajdujący się w miejscowości Zambrone w prowincji Kalabria na południu Włoch. Obiekt leży w odległości ok. 52 km od lotniska w Lamezia Terme.

W hotelu znajduje się recepcja, bar i restauracja. Kompleks hotelowy jest otoczony zadbanym ogrodem.

Obiekt posiada plac zabaw dla dzieci, w sezonie letnim w hotelu odbywają się animacje.

Hotel oferuje atrakcje: siatkówka plażowa, rzutki, tenis stołowy, kajaki i rowery wodne (za opłatą), rowery górskie (za opłatą).

W hotelu znajduje się pralnia (za opłatą) i miejsce do prasowania.

W odległości ok. 500 m od hotelu znajduje się sklep (hotel zapewnia transfer do sklepu).

Obok hotelu znajduje się Park Wodny (wstęp za opłatą).

W hotelu jest bezpłatny dostęp do internetu.

Apartament 3-osobowy z sypialnią ma 24 m², dysponuje wyposażonym aneksem kuchennym z lodówką, sypialnią z jednym łóżkiem podwójnym i z jednym łóżkiem pojedynczym, łazienką, klimatyzacją, telewizorem i telefonem. W pokoju znajduje się sejf elektroniczny. Apartament posiada werandę o powierzchni 15 m².

Za dopłatą możliwa jest rezerwacja apartamentu z widokiem na morze.

WAŻNA INFORMACJA: podczas meldowania pobierana jest opłata turystyczna, płatna na miejscu, w wysokości ok. 1 euro/osoba/doba. Opłata to może podlegać zmianie, zgodnie z lokalnymi przepisami.

Basen:

Hotel posiada basen zewnętrzny. Wokół basenu znajdują się leżaki i parasole.

Plaża:

Hotel znajduje się przy plaży. Leżaki i parasole bez opłat.

WYŻYWIENIE: dwa posiłki (śniadania kontynentalne w formie bufetu, kolacje serwowane).

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko, lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: hotel znajduje się w miejscowości Zambrone, w prowincji Kalabria na południu Włoch. Ok. 1 km od hotelu znajduje się stacja kolejowa, z której można dojechać pociągiem (ok. 35 km) do malowniczej miejscowości Pizzo lub do słynnego włoskiego kurortu – miasta Tropea (ok. 11 km).

Pizzo to klimatyczne, włoskie miasteczko leżące w prowincji Kalabria, na południu Włoch. W mieście znajduje się piękne Stare Miasto z kamieniczkami i urokliwym Rynkiem, miejska plaża oraz niewielki, XV w. zamek, w którym więziony był słynny napoleoński generał – Murat. Hotel znajduje się w samym centrum Starego Miasta w Pizzo. Pizzo słynie także z wyśmienitego deseru – doskonałych lodów tartufo, w których zakochał się podobno sam Napoleon.

Tropea to turystyczna miejscowość w regionie Kalabrii, we Włoszech. Miasto jest jednym z najsłynniejszych kurortów w południowych Włoszech. W 2015 r. miasteczko liczyło 6462 mieszkańców. Miasto jest malowniczo położone (na klifie), dzięki czemu ma się możliwość podziwiania, siedząc na jednym z licznych tarasów, pięknych widoków na miasto i okolicę (np. na Kościół na Wyspie).

CENA: 5392,00 PLN/2 os. dorosłe + 1 dziecko w wieku 2-12 lat.

Cena zawiera: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 7 noclegów w hotelu (z dwoma posiłkami), opiekę podczas pobytu, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie, wydatków osobistych.

Płatność: 40 % kwoty płatne jest w dniu podpisania zamówienia – umowy, a 30 % kwoty płatne jest w terminie 30 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, a 30 % kwoty płatne jest w terminie 60 dni od daty podpisania zamówienia – umowy. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu podpisania zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać we Włoszech na podstawie: ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży – paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

We Włoszech nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Rzymie:

Via P.P. Rubens,

20 00197 Rzym.

Numer telefonu: +39 06 36204200

Przed podróżą do Włoch należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Wloska,ITA.html

Informacje dla osób podróżujących do Włoch znajdują się także tutaj (informacja dot. Ambasady Włoch w Warszawie): http://www.ambvarsavia.esteri.it/ambasciata_varsavia/pl/

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski.

Waluta: euro.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

TROPEA

TROPEA

 

Tropea to turystyczna miejscowość w regionie Kalabrii, we Włoszech. Miasto jest jednym z najsłynniejszych kurortów w południowych Włoszech.

W 2015 r. miasteczko liczyło 6462 mieszkańców.

Miasteczko jest malowniczo położone (na klifie), dzięki czemu ma się możliwość podziwiania, siedząc na jednym z licznych tarasów, pięknych widoków na miasto i okolicę (np. na Kościół na Wyspie).

Rozrywka

W mieście znajdują się liczne lodziarnie, kawiarnie, restauracje i puby. Będąc w Tropei warto spróbować słynnych lodów tartufo.

Historia i kultura

W mieście znajdują się liczne zabytki, m.in. słynny, malowniczo położony Kościół na Wyspie (Santa Maria Dell'Isola), katedra z XIV w. czy kościoły z czasów bizantyńskich. Stare Miasto w Tropei jest zadbane i ma swój typowy dla południa Włoch charakter.

Read more