Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

WŁOCHY – LATO 2018: Włochy, Pizzo, Piccolo Grand Hotel****, 8 dni (06-13.05.2018 r.), śniadania: 2389,00 PLN/os. dorosła (4778,00 PLN/2 os. dorosłe)/7 noclegów (lot + transfer + hotel ze śniadaniami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Pizzo (Kalabria), Włochy.

TERMIN: 6 – 13 maja 2018 r. (8 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Miejsce wylotu: Warszawa (lotnisko Chopina). Lot Warszawa (lotnisko Chopina) – Lamezia Terme.

Wylot jest o godz. 13:55.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg).

Miejsce wylotu-powrót: Lamezia di Terme, Kalabria (Włochy). Lot Lamezia Terme – Warszawa (lotnisko Chopina).

Wylot jest o godz. 16:50.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg).

BAGAŻ REJESTROWANY JEST MOŻLIWY ZA DOPŁATĄ (cena w dwie strony):

  • bagaż do 20 kg: 182,00 PLN,
  • bagaż do 32 kg: 234,00 PLN.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: hotel Piccolo Grand Hotel****, Pizzo (Kalabria), Włochy.

Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00 i kończy o godz. 12:00.

Opis i położenie obiektu: nowoczesny, luksusowy, piękny, hotel znajdujący się w klimatycznej miejscowości Pizzo w prowincji Kalabria na południu Włoch. Obiekt leży w odległości ok. 20 km od lotniska w Lamezia Terme.

W hotelu znajduje się recepcja, taras widokowy (na którym serwowane są śniadania) oraz bar.

W hotelu jest bezpłatny dostęp do internetu.

Pokój 2-osobowy standardowy działa w systemie magnetycznego klucza i ma ok. 14-16 m², dysponuje wyposażoną łazienką z suszarką do włosów i lustrem do makijażu oraz podgrzewaną podłogą, klimatyzacją, telewizorem (32” LCD) i telefonem. W pokoju znajduje się sejf elektroniczny.

Za dopłatą możliwa jest rezerwacja pokoju z panoramicznym widokiem/widokiem na morze/o podwyższonym standardzie.

WAŻNA INFORMACJA: podczas meldowania pobierana jest opłata turystyczna, płatna na miejscu, w wys. 1 euro/osoba (powyżej 11 lat)/doba.

 

Plaża:

Hotel znajduje się ok. 600 m od publicznej plaży. Leżaki i parasole za opłatą (ok. kilka euro za dwa leżaki i parasol/dzień).

WYŻYWIENIE: śniadania (na życzenie możliwe są śniadania bez glutenu).

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski, transfer do hotelu.

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: transfer na lotnisko, lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: Pizzo to klimatyczne, włoskie miasteczko leżące w prowincji Kalabria, na południu Włoch. W mieście znajduje się piękne Stare Miasto z kamieniczkami i urokliwym Rynkiem, miejska plaża oraz niewielki, XV w. zamek, w którym więziony był słynny napoleoński generał – Murat. Hotel znajduje się w samym centrum Starego Miasta w Pizzo.

Pizzo słynie także z wyśmienitego deseru – doskonałych lodów tartufo, w których zakochał się podobno sam Napoleon.

CENA: 2389,00 PLN/os. dorosła (4778,00 PLN/2 os. dorosłe).

Cena zawiera: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 7 noclegów w hotelu (ze śniadaniami), opiekę podczas pobytu, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie, wydatków osobistych.

Płatność: 50 % kwoty płatne jest w dniu podpisania zamówienia – umowy, a 50 % kwoty płatne jest w terminie 30 dni od daty podpisania zamówienia – umowy. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w dniu podpisania zamówienia – umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać we Włoszech na podstawie: ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży – paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

We Włoszech nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Ambasada RP w Rzymie:

Via P.P. Rubens,

20 00197 Rzym.

Numer telefonu: +39 06 36204200

Przed podróżą do Włoch należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Wloska,ITA.html

Informacje dla osób podróżujących do Włoch znajdują się także tutaj (informacja dot. Ambasady Włoch w Warszawie): http://www.ambvarsavia.esteri.it/ambasciata_varsavia/pl/

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdów zagranicznych znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polak_za_granica/podozuj_bezpiecznie/;jsessionid=D0BBD4EE4D97086AAC119241F8BFCFD5.cmsap4p

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski.

Waluta: euro.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

PIZZO

PIZZO

 

Pizzo to klimatyczne, włoskie miasteczko leżące w prowincji Kalabria, na południu Włoch.

W mieście znajduje się piękne Stare Miasto z kamieniczkami i urokliwym Rynkiem, miejska plaża oraz niewielki, XV w. zamek, w którym więziony był słynny napoleoński generał – Murat.

Pizzo słynie także z wyśmienitego deseru – doskonałych lodów tartufo, w których zakochał się podobno sam Napoleon.

Rozrywka

W mieście znajduje wiele restauracji, kawiarni i pubów.

Read more