Dostępność

Prosimy o Sprawdź w sprawie dostępności

Opis

ZIMA 2017/2018: PÓŁNOCNY CYPR, Kyrenia, British Hotel**, 7 dni (24.11-01.12.2017 r.), śniadania: 1476,00 PLN/osoba (2952,00 PLN/2 osoby)/7 noclegów (lot + transfer + hotel ze śniadaniami + ubezpieczenie + składki na TFG).

MIEJSCE POBYTU: Kyrenia, Północny Cypr.

TERMIN: 24 listopada – 1 grudnia 2017 r. (7 dni).

ŚRODEK TRANSPORTU: samolot.

Bezpośredni lot.

Miejsce wylotu: Katowice. Lot Katowice – Larnaka.

Wylot jest o godz. 16:10.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny/osoba (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg).

Miejsce wylotu-powrót: Larnaka, Cypr. Lot Larnaka – Katowice.

Wylot jest o godz. 21:05.

W cenie zawarty jest bagaż podręczny/osoba (o wym. 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg).

BAGAŻ REJESTROWANY JEST MOŻLIWY ZA OPŁATĄ (cena za dwie strony):

  • bagaż rejestrowany do 20 kg (149 x 119 x 171 cm): 282,00 PLN,
  • bagaż rejestrowany do 32 kg (149 x 119 x 171 cm): 370,00 PLN.

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO: tak.

ZAKWATEROWANIE: British Hotel**

Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00 i kończy o godz. 12:00.

Opis i położenie obiektu: British Hotel** znajduje się w miejscowości Kyrenia na Północnym Cyprze.

Hotel jest doskonale położony – na pięknym Starym Mieście, tuż obok portu, zamku i promenady.

Hotel leży w odległości ok. 79 km od lotniska w Larnace.

Hotel posiada czynną 24h recepcję.

Pokój 2-osobowy standardowy jest wyposażony m.in. w łazienkę, klimatyzację, telewizor i telefon.

WYŻYWIENIE: śniadania.

PROGRAM:

Dzień pierwszy: lot z Polski na lotnisko w Larnace w Republice Cypryjskiej. Następnie następuje przejazd z lotniska do hotelu, znajdującego się w Kyrenii, na terytorium tzw. Tureckiej Republiki Cypru Północnego (Północny Cypr). Pomiędzy terenami Republiki Cypru a tzw. Tureckiej Republiki Cypru Północnego znajduje się Zielona Linia. W trakcie przejazdu z lotniska do hotelu następuje przekroczenie Zielonej Linii w wyznaczonym do przekraczania Zielonej Linii miejscu. Przekroczenie Zielonej Linii odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (ważna informacja: przekraczając Zieloną Linię, w obie strony należy okazać ten sam dokument).

Dzień drugi – przedostatni: wypoczynek.

Dzień ostatni: przejazd z hotelu, znajdującego się w Kyrenii, na terytorium tzw. Tureckiej Republiki Północnego Cypru (Północny Cypr) na lotnisko w Larnace w Republice Cypryjskiej. W trakcie przejazdu z hotelu na lotnisko następuje przekroczenie Zielonej Linii w wyznaczonym do przekraczania Zielonej Linii miejscu. Przekroczenie Zielonej Linii odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (ważna informacja: przekraczając Zieloną Linię, w obie strony należy okazać ten sam dokument). Lot do Polski.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE: hotel znajduje się na Starym Mieście w pięknym mieście Kyrenia, gdzie znajdują się liczne atrakcje turystyczne, m.in. zamek przebudowany w XVI w., piękna promenada i stary port wokół którego znajdują się liczne restauracje i kawiarnie. W okolicy miasta znajduje się Opactwo Bellapais i średniowieczny zamek św. Hilariona.

Za dopłatą możliwe jest wykupienie wycieczek fakultatywnych, listę wycieczek można znaleźć w znajdującej się w menu zakładce „wycieczki fakultatywne“.

CENA: 1476,00 PLN/osoba (2952,00 PLN/2 osoby).

Cena zawiera: lot w dwie strony, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 7 noclegów w hotelu (śniadania), opiekę podczas pobytu na Cyprze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (KL, NNW, Pomoc w podróży, bagaż podróżny, OC) oraz składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: wycieczek fakultatywnych, wyżywienia i napojów innych niż wskazane w opisie czy wydatków osobistych.

Płatność: 50 % kwoty płatne jest w terminie 7 dni od daty podpisania zamówienia – umowy, zaś 50 % w terminie do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, płatność całej ceny winna nastąpić w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy. Płatność powinna zostać dokonana w formie przelewu na rachunek bankowy przedłożony przez Organizatora.

Prawa i obowiązki uczestników imprezy określają wydane w oparciu o art. 384 Kodeksu cywilnego i ustawę o usługach turystycznych „Szczegółowe postanowienia umowy” oraz „Program imprezy turystycznej”, stanowiące integralną część umowy o imprezę turystyczną zawartą z Organizatorem. W zakresie nieuregulowanym ustawą do umów z klientami zawieranych przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta.

KONTAKT/REZERWACJA:

– pod numerem telefonu: +48 790 260 511,

– e-mail: kontakt@wakacjenacyprze.eu

WAŻNE INFORMACJE:

Obywatele Polski mogą przebywać na Cyprze na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu (pobyt do 90 dni, dokument ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli Polski.

Dzieci i niemowlęta muszą posiadać własny dokument podróży: paszport lub dowód osobisty.

Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni.

Na Cyprze nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie są wymagane szczepienia ochronne.

Tzw. Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana przez UE jako samodzielne państwo, z tego powodu brak jest na jej terytorium opieki konsularnej nad obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej.

Najbliższa placówka dyplomatyczna znajduje się na terenie Republiki Cypru (południowa część wyspy):

Ambasada RP w Nikozji

Kennedy Avenue 12/14

Office 601, 1087

Numery telefonu: +35 722753517 lub +35 722668415.

Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A.

W trakcie pobytu na Cyprze Uczestnicy znajdują się pod opieką przedstawiciela organizatora.

Przed podróżą na Cypr należy zapoznać się z informacjami znajdującymi się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w tym z informacją dla podróżujących do tzw. Tureckiej Republiki Północnego Cypru (link do informacji znajduje się tutaj): https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Cypryjska,CYP.html

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.

Język: turecki. Wielu mieszkańców wyspy zna także język angielski.

Waluta: lira turecka (w wielu miejscach możliwe są także płatności w euro, funcie szterlingu czy dolarze).

Dodatkowe informacje: na Cyprze używa się tzw. „gniazdek angielskich“, stąd może okazać się, że aby móc korzystać z gniazdek elektrycznych trzeba posiadać adaptery (można je kupić np. w wielu sklepach na wyspie). Na wyspie obowiązuje lewostronny ruch drogowy.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

KYRENIA

KYRENIA

 

Kyrenia (turec.: Girne) to turystyczne centrum tzw. Tureckiej Republiki Północnego Cypru (Północnego Cypru).

Dlaczego warto tam pojechać?
Przede wszystkim z powodu uroku tego miasta oraz z powodu tego, że w tym miejscu stykamy się z historią (zamek), mamy morze, port i góry.
W okolicach miasta znajdziemy także 2 przyjemne plaże.

Kyreński zamek wraz z portem, na tle gór wygląda bardzo malowniczno.

 

Rozrywka

W mieście można znaleźć wiele bardzo dobrych restauracji specjalizujących  się w kuchni z całego świata. W Kyrenii jest wiele kawiarni, dyskotek, klubów nocnych czy pubów. Wieczorem przyjemnie jest pospacerować po promenadzie, gdzie wieje wiatr od strony morza, przynoszący ochłodzenie po całym, upalnym dniu.

Read more