Kontakt telefoniczny: +48 790 260 511

Połączenie telefoniczne, internet na Cyprze:

Na Cyprze mamy do wyboru kilku operatorów telekomunikacyjnych oferujących usługi telefonii komórkowej oraz dość liczne grono firm dostarczających usługi internetowe. Po obu stronach wyspy dobrze rozwinięta jest sieć internetu szerokopasmowego. Dużą popularnością cieszy się internet dostarczany drogą satelitarną.
W wielu miejscach (w miastach, jak również na wsiach, a czasem nawet na odludziu) możemy znaleźć telefony publiczne. Istnieją trzy rodzaje telefonów publicznych – telefony na monety, zewnętrzne i wewnętrzne telefony na kartę. Zazwyczaj przy telefonach znajdują się wskazówki dotyczące telefonowania oraz stawki za połączenia.
Na północnej i na południowej stronie wyspy prowadzą działalność różni operatorzy. Nie ma firmy telekomunikacyjnej, która oferuje usługi telefonii komórkowej po obu stronach wyspy. Używając numeru telefonu z północnej części wyspy możesz zadzwonić na numer telefonu z południowej strony wyspy i odwrotnie. Ceny za połączenia są jednak wysokie. Kupione na północnej stronie wyspy karty SIM nie działają na południowej stronie wyspy – i odwrotnie. Słaby zasięg operatorów z drugiej strony wyspy można czasem „złapać” przy granicy.
Cypr Południowy:
Dzwoniąc na Cypr (południowa część wyspy) z zagranicy, wybieramy 00357, a następnie 8-cyfrowy numer telefonu. Dzwoniąc za granicę, wybieramy 00, kod kraju do którego dzwonimy, a następnie numer telefonu. Wykonując połączenia w obrębie południowej części wyspy wybieramy ośmio-cyfrowy numer telefonu.
Na południowej stronie wyspy (Cypr Południowy) funkcjonują n/w firmy telekomunikacyjne oferujące usługi telefonii komórkowej:
– Cyta,
– MTN,
– 280-20 (PrimeTel).
Przebywając na południowej stronie wyspy warto pamiętać, że w całej UE obowiązuje europejska taryfa roamingowa. Obowiązujące w jej ramach stawki zostały obniżone 30 kwietnia 2016 r.
Cypr Północny:
Dzwoniąc na Cypr (północna część wyspy) z zagranicy wybieramy 0090 392, a następnie 7-cyfrowy numer telefonu. Dzwoniąc za granicę wybieramy 00, kod kraju do którego dzwonimy, a następnie numer telefonu. Wykonując połączenia w obrębie północnej części wyspy wybieramy 7-cyfrowy numer telefonu.
Na północnej stronie wyspy (Cypr Północny) funkcjonują n/w firmy telekomunikacyjne oferujące usługi telefonii komórkowej:
– Vodafone TR (KKTC Telsim),
– TR Turkcel (Kuzey Kıbrıs Turkcell).
Przebywając na północnej stronie wyspy będziesz rozliczany jak za połączenia w Turcji.
Internet:
Na obu stronach wyspy można znaleźć wiele firm telekomunikacyjnych oferujących dostęp do internetu (także w promocyjnych, atrakcyjnych cenach). Można także znaleźć pakiety internetowe przygotowane przez firmy telekomunikacyjne dla turystów.
Co może być zaskakujące, na obu stronach wyspy wciąż można spotkać, popularne w przeszłości, kafejki internetowe, w których można skorzystać z internetu lub coś wydrukować.
Powszechne jest oferowanie przez hotele, restauracje, bary bezpłatnego dostępu do internetu dla klientów.

© Wakacje na Cyprze 2020. All rights reserved.